Kraków: nowa muzyka do aktu Jezu, ufam Tobie!

W czasie pandemii krakowski kompozytor Piotr Pałka napisał muzykę do aktu: Jezu, ufam Tobie. Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia nagrały modlitwę w języku polskim i włoskim. Nowe kompozycje dedykowane są wszystkim dotkniętym pandemią koronawirusa, szczególnie w Polsce i we Włoszech.

Nową muzykę do najbardziej znanej modlitwy do Miłosierdzia Bożego, powtarzanej codziennie przez miliony wiernych na całym świecie napisał krakowski kompozytor Piotr Pałka. Akt „Jezu, ufam Tobie” i „Gesù, confido in Te” na nową melodię zaśpiewały siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Nagrań dokonano w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego opublikowano je na kanale YouTube „Faustyna” prowadzonym przez siostry z Łagiewnik. Nowe kompozycje dedykowane są wszystkim dotkniętym pandemią koronawirusa, szczególnie w Polsce i we Włoszech.

Piotr Pałka jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1993 roku komponuje i opracowuje utwory chóralne, które można usłyszeć m.in. w bazylice dominikanów czy franciszkanów w Krakowie. W 2005 roku został członkiem Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Krakowie.

W czerwcu 1999 roku pełnił funkcję dyrygenta Chóru Papieskiego podczas spotkania z Ojcem Świętym na krakowskich Błoniach. 7 kwietnia 2005 roku dyrygował Scholą Papieską i współtworzył Czuwanie modlitewne na krakowskich Błoniach, połączone z Białym Marszem i Eucharystią sprawowaną w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II. W maju 2006 roku Piotr Pałka skomponował Hymn Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży z Benedyktem XVI: „Nie lękajcie się” oraz przygotował i poprowadził 500-osobowy chór i orkiestrę podczas spotkania. Jest twórcą i dyrygentem chóru mieszanego Voce Angeli (Głosem Anioła), działającego przy bazylice oo. franciszkanów w Krakowie.

pra / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama