Po ponad rocznej przerwie, wywołanej pandemią COVID-19, Targi Wydawców Katolickich wracają do Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. To już 26. edycja najważniejszego wydarzenia wystawienniczego o charakterze ogólnopolskim, dedykowanego publikacjom o tematyce religijnej.
Podczas tegorocznej odsłony Targów swój wydawniczy dorobek zaprezentuje blisko 100 wystawców, wśród których znajdą się oficyny kościelne, zakonne oraz świeckie z całego kraju. Również tym razem nie zabraknie przedstawicieli wydawców zagranicznych. W rolę Gościa Honorowego wcieliło się Archiwum Watykańskie.
Główne atuty Targów Wydawców Katolickich to prezentowana produkcja wydawnicza – kilkanaście tysięcy najważniejszych tytułów z oferty wydawców religijnych, wydanych w ostatnich latach na rodzimym rynku oraz liczący kilkadziesiąt godzin program wydarzeń towarzyszących: spotkań autorskich, prezentacji nowości wydawniczych, paneli dyskusyjnych.
„Przywiązanie czytelników, jakiego dowody trafiały do SWK nieustannie przez cały okres pandemii, inspirował i dopingował nas do intensywniejszej pracy, do praktycznej relacji nowych pomysłów. Zewsząd dochodziły nas informacje na temat tęsknoty, jaka towarzyszyła nam wszystkim na myśl o tym Święcie Dobrej Książki, które przez minione ćwierćwiecze na trwałe zapisało się w kalendarzu polskich wydarzeń targowych dedykowanych książce. Jestem przekonany, że prezentacja wydawniczego dorobku wystawców i bogaty program wydarzeń towarzyszących przyniesie odwiedzającym Targi wiele radości” – mówi ks. Roman Szpakowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.
Targi tradycyjnie będą spotkaniem ze słowem w każdym jego wymiarze: mówionym, pisanym, drukowanym oraz ilustrowanym obrazem i dźwiękiem. Ze względu na swój interdyscyplinarny charakter nie ograniczają się więc do prezentacji Dobrego Słowa wyłącznie za pośrednictwem drukowanych publikacji książkowych. W równym stopniu koncentrują się na promocji publikacji elektronicznych i książek audio. W programie towarzyszącym tradycyjnie nie zabraknie także bogatej oferty filmowej, na którą złoży się kilkanaście produkcji fabularnych i dokumentalnych.
Każda kolejna edycja Targów to szansa na realizację nowych pomysłów organizacyjnych, zarówno w zakresie prezentacji oferty wydawniczej, jak i wydarzeń towarzyszących. Spotkania autorskie, promocje książek, dyskusje panelowe, wystawy odbędą się w salach Zamku Królewskiego oraz namiotach ustawionych tuż przed Arkadami Kubickiego.
Z targami nierozerwalnie związana jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Wyniki tegorocznej konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystości oficjalnego otwarcia Targów, która odbędzie się w czwartek 23 września o godz. 12 w Arkadach Kubickiego. Wręczenie Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2021 zaplanowano natomiast podczas Uroczystej Gali i koncertu w dniu 25 września 2021 r. (godz. 19.30) w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, Warszawa, ul. Długa 13/15.
Tradycyjnie jeszcze przed rozpoczęciem Targów poznamy z kolei laureatów Nagrody Mały FENIKS 2021. Szczegóły pojawią się w kolejnych komunikatach prasowych, na stronie www.swk.pl oraz na profilu wydarzenia w serwisie Facebook.
Z uwagi na bezpieczeństwo odwiedzających Targi organizatorzy zachowują należytą ostrożność. Podczas pobytu w Arkadach Kubickiego, salach Zamku Królewskiego oraz salach spotkań autorskich i dyskusji odwiedzających prosimy o używanie maseczek ochronnych oraz dezynfekcję rąk w specjalnie przygotowanych i wyznaczonych do tego punktach.
Godziny otwarcia Targów:
Czwartek (23 września): 10.00 – 18.30
Piątek (24 września): 9.00 – 18.30
Sobota (25 września): 9.00 – 18.30
Niedziela (26 września): 9.00 – 17.30
Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.swk.pl
Zapraszamy na profil Targów w serwisie Facebook: Targi Wydawców Katolickich | Facebook