Bóg bogaty w Miłosierdzie – Jubileusz Mężczyzn w Krakowie

W dniach 11-13 listopada 2016 r. odbędzie się w Krakowie Jubileusz Mężczyzn - wydarzenie pogłębiające przeżywanie Roku Miłosierdzia.

Centralną uroczystością Jubileuszu będzie otwarte spotkanie zatytułowane: "Mężczyzna bogaty w miłosierdzie".

Tak o wydarzeniu piszą jego organizatorzy:

Przeżywamy razem z całym Kościołem Rok Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Hasło Nadzwyczajnego Jubileuszu to: „Ojciec «bogaty w miłosierdzie»” (por. Ef 2, 4). Chcemy by ów jubileusz pozwolił nam na „przeżywanie tego Roku Świętego, jako szczególnego momentu łaski i odnowy duchowej” (papież Franciszek).

Jest naszym pragnieniem, by przesłanie Miłosierdzia dotarło do wszystkich mężczyzn w Archidiecezji Krakowskiej, do mężczyzn w Polsce południowej, a także w całym kraju.
W tym celu w ramach Roku Jubileuszowego jest planowany Jubileusz Miłosierdzia dla mężczyzn. Ma to być czas otwarcia się na Miłosierdzie Boga dla nas, abyśmy doświadczając go mogli żyć miłosierdziem wobec braci spotkanych w drodze.

Osoby zaangażowane w Kościele zaproszone są na cały weekend 11-13 listopada. Razem z gośćmi (Charles Whitehead, Ulf Ekman, bp Grzegorz Ryś) będziemy zgłębiać temat Miłosierdzia…

Szczegółowe informacje o Jubileuszu oraz program centralnego wydarzenia znajdują się na stronie: http://krakow.jubileuszmezczyzn.pl/

Spotkanie odbędzie się dnia 12.11.2016 r. w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie.

Źródło: Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej,
Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama