Biskup Kopiec przyjął Światło Betlejemskie

We wtorek 20 grudnia w siedzibie Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, harcerze Hufca Ziemi Gliwickiej przekazali biskupowi gliwickiemu Janowi Kopcowi Światło Betlejemskie.

Tuż przed godziną 15.00 harcerze przybyli do gliwickiej Kurii. W kaplicy, gdzie wraz biskupem z zebrali się pracownicy Kurii, harcerze przekazali biskupowi światło, które w tym roku zostało przekazane min. z Wiednia, oraz złożyli świąteczne życzenia.

Po krótkiej modlitwie biskup Kopiec wyraził wdzięczność poświęcenie harcerzy w dziele rozprowadzania Betlejemskiego Światła Pokoju. Udzielając błogosławieństwa biskup złożył świąteczne życzenia oraz zachęcał by to światło, które jest wymownym symbolem przynosiło wiele nadziei wszystkim ludziom, do których je zaniosą.

Biskup Kopiec wspomniał także, że jeszcze jako biskup pomocniczy w Opolu zawsze przyjmował Światło Betlejemskie z wielką radością, a odkąd jest w Gliwicach, to już piaty raz kiedy przyjmuje harcerzy z tym wyjątkowym darem.

W miniona niedzielę harcerze przekazali Światło Betlejemskie proboszczowi gliwickiej katedry i od tego momentu niosą je do wielu osób, parafii i instytucji.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama