Drugi dzień spotkania Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski na trzydniowym posiedzeniu spotyka się Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej.

Sobotnie obrady rozpoczęły się od Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem bp. Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego KEP. 

W czasie homilii bp Miziński wskazał, że góra przemienienia, Góra Tabor, o której mówi dzisiejsza Ewangelia jest dla Prezydium szczególnym miejscem na odkrycie nowego światła w posłudze duszpasterskiej wobec naszych rodaków w Europie zachodniej.

„Zgromadził was tu Chrystus, aby mówić wam o słowie, aby na nowo rozpalać w was wiarę i miłość do tego, do czego zostaliśmy, zostaliście powołani” – powiedział bp Miziński.

Po Eucharystii członkowie Prezydium spotkali się z bp. Arturem Mizińskim, który przedstawił zebranym informacje o działaniach Kościoła w Polsce.

Prezydium obraduje pod przewodnictwem bp. Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Omawiane są m.in. najważniejsze problemy duszpasterskie Polonii za granicą, a także organizacja kongresów nowej ewangelizacji w środowiskach polonijnych. Rozmowy dotyczą także przygotowania spotkania plenarnego w Schoenstatt, planowanego w dniach 29 września – 1 października 2017 roku.

BP KEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama