W Tłusty Czwartek pączkujemy dla Afryki!

W Tłusty Czwartek kolejny finał akcji "Wyślij pączka do Afryki". W zeszłym roku udało się pozyskać 325 811,14 zł. Jak będzie w tym?

Pomysłodawcą akcji "Wyślij pączka do Afryki" jest br. Benedykt Pączka OFMCap. W tym roku zbierane są fundusze na pomoc dzieciom uczącym się w szkołach, które prowadzą bracia kapucyni. Planowana jest także rozbudowa kaplic, wsparcie transportu misjonarzy między wioskami oraz zakup potrzebnych książek i materiałów edukacyjnych.

Zamiast samemu zajadać się pączkami, można podzielić się nimi z dziećmi w Afryce. Jak można to zrobić? Jest kilka opcji: można wysłać wirtualnego e-pączka (to dokonanie wpłaty za pomocą modułu na stronie paczek.kapucyni.pl), można zaprosić do akcji przyjaciół - usmażyć pączki, poczęstować ich i opowiedzieć o akcji, by mogli ją wesprzeć, można także kupić pączki w punktach gastronomicznych bądź szkołach, które biorą udział w akcji (lista jest na wyżej już wymienionej stronie).

Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która jest organizatorem akcji. Zostaną one przekazane na projekty realizowane w Afryce. Szczegółowy opis projektów można pobrać na stronie akcji z zakładki "Pączkuj z nami".

Jeśli ktoś preferuje przelew bezpośrednio z własnego konta lub wpłatę na poczcie, organizatorzy proszą o podanie w tytule wpłaty, oprócz dopisku "Pączek dla Afryki", adresu e-mail. Będą mogli przesłać wtedy podziękowanie za pomoc.

Numer konta: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794

Nasz portal opoka.org.pl już po raz kolejny dołącza do promowania tej akcji. Wspieramy! Wyślij pączka do Afryki! Pączkujemy? Pączkujemy!

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao