#AquamPanemChallenge: sztafeta postu, o chlebie i wodzie w archidiecezji częstochowskiej

#AquamPanemChallenge, pod taką nazwą trwa sztafeta postu, o chlebie i wodzie, którą w archidiecezji częstochowskiej zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Organizatorzy sztafety podkreślają, że przez każdy dzień Wielkiego Postu przynajmniej jedna osoba będzie pościć jedząc wyłącznie suchy chleb i pijąc zwykłą wodę. Cała wspólnota sztafety będzie się zaś modlić za osoby podejmujące post w sztafecie. Młodzież w Zawierciu od poniedziałku do piątku, o godz. 6:00 ogarnia te osoby modlitwą brewiarzową jutrzni, pozostali ofiarują dowolnie wybraną modlitwę.

Więcej informacji o akcji na stronie ksm-czestochowa.pl

Również po raz kolejny środowisko akademickie Częstochowy rozpoczęło w Środę Popielcową tzw. „Sztafetę Postną”. Ta inicjatywa wielkopostna, zaproponowana przez Duszpasterstwo Akademickie Archidiecezji Częstochowskiej, jest skierowana do studentów, absolwentów, nauczycieli i pracowników wyższych uczelni.

Dla chętnych do wzięcia udziału w „Sztafecie” na stronie internetowej duszpasterstwa emaus.czest.pl/sztafeta-wielkopostna zamieszczony został specjalny kalendarz, w którym każdy uczestnik może zadeklarować konkretny dzień postu i wpisać się do kalendarza.

„Sztafeta” ofiarowana jest w intencji przebłagania za grzechy nasze i całego świata.

ks.mf / Częstochowa

***

W tym roku ofiarowuje się sztafetę także w intencji prześladowanych chrześcijan na całym świecie, aby w ten sposób wyrazić jedność i dać im wsparcie [przyp.red. za: ksm-czestochowa.pl]

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama