Noc konfesjonałów w Wielkim Tygodniu

Po raz ósmy odbywa się w Polsce w Wielkim Tygodniu akcja duszpasterska Noc Konfesjonałów.

Noc Konfesjonałów to akcja duszpasterska skierowana do osób, które z różnych przyczyn nie mogły skorzystać z innych okazji do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania w czasie Wielkiego Postu.

Akcja polega na zorganizowaniu dodatkowej wieczornej spowiedzi w Wielki Czwartek do północy lub Wielki Piątek. W niektórych kościołach można skorzystać ze spowiedzi także w innych dniach Wielkiego Tygodnia.

Noc Konfesjonałów to forma pomocy ludziom mocno zaangażowanym w codzienne obowiązki, pracę zawodową, powracającym do kraju na święta emigrantom oraz ludziom żyjącym na pograniczu wiary i niewiary.

Pierwsza Noc Konfesjonałów odbyła się 2 kwietnia 2010 r. dla upamiętnienia Jana Pawła II i wzięły w niej udział 3 świątynie. 

Z roku na rok przybywa kościołów przyłączających się do tej inicjatywy. W tym roku do akcji zgłosiło się 170 kościołów.

Na stronie internetowej nockonfesjonalow.pl zamieszczone są informacje o miejscach i godzinach, w których można skorzystać ze spowiedzi, a także pobrać materiały pomagające w przygotowaniu się do tego sakramentu. Dostępna jest także wersja mobilna, która umożliwia szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji.

Źródło: nockonfesjonalow.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama