Tomasz Terlikowski odkrywa tajemnice św. Maksymiliana Kolbego

Tomasz Terlikowski w Salve TV mówi o swojej najnowszej książce pt: „Maksymilian Kolbe. Biografia świętego męczennika".

Gościem Tematu Dnia w Salve TV był Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika, który w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedział o swojej najnowszej książce pt: „Maksymilian Kolbe. Biografia świętego męczennika".

- Ja mam z mamą Maksymiliana problem, to nie jest moja ulubiona postać. Moją ulubioną postacią jest jego ojciec – mówił Tomasz Terlikowski.

- Ojciec po półtora roku pomieszkiwania w różnych klasztorach franciszkańskich, przeprowadził się do Częstochowy i założył sklep papierniczy i pisał do synów bardzo smutne, pełne rozpaczy listy – dodawał dziennikarz.

Tomasz Terlikowski opowiedział niezwykłą historię rodziny św. Maksymiliana Kolbego. Zwrócił uwagę również na jego charakter.

- Już w Seminarium Niższym jeden z nauczycieli matematyki powiedział, że szkoda takiego znakomitego, wybitnego matematyka na zakonnika. To w ogóle jakiś skandal! Bo rzeczywiście świetny był w liczeniu – podkreślał dziennikarz.

- Ludzie wiedzą, że pisał, ale on miał dwa doktoraty z filozofii i z teologii, o czym się rzadko pamięta, więc był również intelektualistą. Przede wszystkim był ewangelizatorem. Dla mnie Maksymilian to przede wszystkim wielki misjonarz, tak zakochany w Maryi, tak bardzo chciał o niej mówić, że nie mógł się powstrzymać – zaznaczał.

- Św. Maksymilian Maria Kolbe był głosicielem Miłosierdzia Bożego, bo Niepokalana w jego myśli to była ta, przez którą Bóg przekazuje każdy dar Miłosierdzia światu. Dlaczego Niepokalana jest tak ważna? Dlatego, że do Niej każdy może przyjść i przez Nią każdy otrzyma miłosierdzie. I on chciał to głosić – podsumował Tomasz Terlikowski.

Salve TV to Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Karolina Zaremba/Salve TV 

« 1 »

reklama

reklama

reklama