Przesłanie Benedykta XVI do uczestników konferencji o koncepcji państwa

Papież senior w swoim liście do uczestników zorganizowanej w Warszawie konferencji o koncepcji państwa w jego nauczaniu, napisał m.in.: Wybrany temat prowadzi Władze państwowe i kościelne do dialogu.

Benedykt XVI w liście do uczestników konferencji naukowej o koncepcji państwa w jego nauczaniu, napisał o swoim wielkim i głębokim wzruszeniu, wdzięczności i radości z jakimi przyjął wiadomość o zorganizowanym z okazji jego 90. rocznicy urodzin wydarzeniu.

List papieża seniora odczytał nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Publikujemy treść przesłania papieża seniora Benedykta XVI:

Z wielkim i głębokim wzruszeniem, wdzięcznością i radością przyjąłem wiadomość, że z okazji mego 90-lecia Urodzin, pod Patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polski, wysocy przedstawiciele Władz państwowych i kościelnych Polski, gromadzą się na Konferencji naukowej na temat: „Pojęcie Państwa w perspektywie nauczania Kardynała Józefa Ratzingera/Benedykta XVI”.

Wybrany temat prowadzi Władze państwowe i kościelne do dialogu wspólnie na temat problemu, który jest kluczowy dla przyszłości naszego Kontynentu. Zestawienie między pojęciami radykalnie ateistycznymi Państwa i powstaniem Państwa radykalnie religijnego wśród ruchów muzułmańskich, prowadzi nasze czasy do sytuacji wybuchowej, której skutki doświadczamy każdego dnia. Te radykalizmy wymagają pilnie, byśmy rozwinęli przekonywujące pojęcie Państwa, które udźwignie konfrontację między tymi wyzwaniami i pomoże je przekroczyć.

W udrękach ostatniego półwiecza, z Biskupem - Świadkiem Kardynałem Wyszyńskim i ze świętym Papieżem Janem Pawłem II, Polska dała ludzkości dwie wielkie postaci, które nie tylko reflektowały nad tym problemem, ale niosły w sobie cierpienia i żywe doświadczenie i dlatego nadal wskazują drogi ku przyszłości.

Z moją serdeczną wdzięcznością za prace, jakie Państwo podejmujecie w tej okoliczności, udzielam Wam wszystkim mojego ojcowskiego Błogosławieństwa.

Benedykt XVI

Watykan, 15 kwietnia 2017

Źródło: BP KEP/episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama