Poznań: powstał „Skład charytatywny”

Obuwie i sprzęt sportowy, tekstylia, drobne AGD oraz akcesoria dla seniora – to asortyment, który oferuje nowo otwarty 5 lipca na poznańskim Grunwaldzie „Skład charytatywny”.

Sklep charytatywny, który mieści się w pawilonach handlowych przy ul. Świt 36, prowadzi działająca przy Caritas Archidiecezji Poznańskiej Fundacja „Signum Caritatis”.

Dochód ze sprzedaży towarów będzie przekazywany na projekty i inicjatywy prowadzone przez archidiecezjalną Caritas.

„Obecnie żyjemy w czasach, w których handel zdominowały tzw. sieciówki oferujące podobny, powtarzający się asortyment. W naszym „Składzie charytatywnym” klienci będą mogli zakupić za niewielkie kwoty nietuzinkowe i niepowtarzalne przedmioty, które na pewno przydadzą się w każdym domu” – mówi KAI Marek Misiek z Fundacji „Signum Caritatis”.

Przyznaje, że pomysł na otwarcie „Składu charytatywnego” został zaczerpnięty z Wielkiej Brytanii, gdzie tego typu sklepy cieszą się dużą popularnością. „Każdy, kto był kiedykolwiek w Irlandii lub Wielkiej Brytanii, z pewnością zetknął się ze sklepami charytatywnymi – charity shops. W takich sklepach można tanio kupić odzież, książki, zabawki, stare płyty – w zasadzie wszystko” – tłumaczy Misiek.

Podkreśla, że takie podmioty działają dzięki pracy wolontariuszy, którzy przyjmują, sortują i sprzedają przyniesione przez ofiarodawców rzeczy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnorodnych organizacji charytatywnych.

W poznańskim sklepie charytatywnym klienci znajdą szeroki wybór przedmiotów użytku domowego oraz sprzętów do aktywnego życia całej rodziny w bardzo korzystnych cenach. Większość towaru to produkty nowe i pełnowartościowe. „Oprócz odzieży, obuwia, koców, pościeli, kubków oferujemy m.in. akcesoria łazienkowe czy nawilżacze powietrza” – wymienia Misiek.

Specjalna oferta skierowana jest do seniorów, którzy będą mogli zakupić m.in. poduszki rehabilitacyjne, krzesła pod prysznic, zakładacze skarpet czy proste w obsłudze telefony komórkowe.

W przyszłości sklep chciałby powiększyć swój asortyment o dobrej jakości przedmioty, które będą mogli ofiarować sami klienci, oraz o rękodzieło, np. świąteczne dekoracje.

Misiek zaznacza, że „Skład charytatywny” jest nietuzinkowym miejscem na handlowej mapie stolicy Wielkopolski. „Towary sprzedawane są w większości w cenach od kilku do kilkudziesięciu złotych, ale najważniejsze jest to, że zakupy w tym sklepie pozwolą na wsparcie m.in. codziennej działalności charytatywnej w naszym mieście: trzech jadłodajni, schroniska i ogrzewalni dla bezdomnych prowadzonych przez poznańską Caritas” – podkreśla.

Sklep charytatywny mieści się w pawilonach handlowych przy ul. Świt 36, lokal przy ryneczku. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 16.00.

msz / Poznań

« 1 »

reklama

reklama

reklama