Zakończyła się 8. Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Zakończyła się 8. Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wszyscy pątnicy dotarli na Jasną Górę cali i zdrowi - dokładnie 172 osoby.

Po zawiązaniu się wspólnoty oazowej Msza św. koncelebrowana była przez kapłanów posługujących na poszczególnych turnusach. Przewodniczył jej ks. Krzysztof Kwiatkowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Podczas „Godziny Świadectwa” przedstawiciele wszystkich turnusów dzielili się osobistym doświadczeniem działania Boga w życiu oraz przeżyciami związanymi z wakacyjnymi rekolekcjami.

- Uroczyście wjechaliśmy alejami przed Wały Jasnogórskie. Tam odmówiliśmy modlitwę zawierzenia i udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu. Po Mszy św. każdy uczestnik miał czas wolny. Generalnie we wspólnocie pielgrzymkowej jest ogromna radość, że dotarliśmy kolejny raz cali, zdrowi i bezpieczni – mówi kierownik pielgrzymki ks. Tomasz Roda.

Hasłem tegorocznej rowerowej wyprawy były słowa: "Idźcie i głoście". Pogoda na trasie nie rozpieszczała rowerzystów, ale jednocześnie mobilizowała do pokonywania kolejnych kilometrów.

- Deszcz, który padał na trasie, przyspieszył nasze tempo, nikt nie chciał regenerować sił w czasie deszczu, więc łączyliśmy etapy, ale wszystko odbyło się zgodnie z planem i naszymi ustaleniami przed wyjazdem. Obyło się bez problemów technicznych i zdrowotnych – informuje ks. Roda.

Jednym z uczestników pielgrzymki był niepełnosprawny mężczyzna - Jacek Chudziński, który przejechał 600 kilometrów na rowerze używając tylko jednej nogi.

Wraz z pielgrzymami z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 8 lipca na Jasną Górę dotarli rowerzyści z całej Polski - w sumie ok. 1000 osób.

Dla społeczności pielgrzymkowej Biuro Prasowe KEP utworzyło facebookowy fanpage i twitterowy hashtag #PolskaPielgrzymuje. Zamieszczać na nich można pielgrzymkowe filmy, zdjęcia, relacje i intencje. Najnowsze informacje z pielgrzymiego szlaku dostępne są również w serwisie specjalnym KAI www.pielgrzymki.ekai.pl

arw / Koszalin

« 1 »

reklama

reklama

reklama