Jak zmienić swoje życie w kilka sekund!

Gośćmi Tematu Dnia Salve TV byli Dorota Wolska, liderka uwielbienia i Marcin Wolski, współzałożyciel i prezes Fundacji 24/7, którzy odnieśli się do tego, jak wprowadzić w życie polecenie "nieustannie się módlcie".

- To, co jest ważne w życiu chrześcijańskim to spotkanie z Bogiem. Spotkanie, które przemienia nas i sprawia, że jesteśmy w stanie iść i nieść Ewangelię do środowisk naszego codziennego życia - opowiadał Marcin Wolski .

- Każdego dnia na modlitwie to jest codzienne doświadczenie Boga - dodawała Dorota Wolska.

Pytani, czym jest Dom Modlitwy 24/7, mówili:

- Spotkanie z Panem Bogiem leży u podstaw naszej idei stworzenia Domu Modlitwy 24/7. Dlatego, że zobaczyliśmy jak fundamentalne jest dla życia codziennego to, żeby Pan Bóg był w centrum - podkreślał Marcin.

- Moje pierwsze doświadczenie to wspólnota oazowa. Zrodziła się taka myśl "co by było, gdyby ta modlitwa się nigdy nie kończyła"? - zastanawiał się.

- Do Domu Modlitwy może przyjść każdy kto pragnie, kto potrzebuje, kto chce, drzwi są otwarte. Zapraszamy serdecznie - zaznaczyła Dorota.

Jak dodawał Marcin, "jeżeli doświadczy się tego, że Pan Bóg jest dobry, że nas kocha, to jest gdzieś ten moment, że modlitwa uwielbienia zaczyna płynąć z naszego serca".

- Głód Boga, to jest coś w sercu człowieka, co pociąga i sprawia, że ludzie pragną czegoś więcej, pragną doświadczyć Boga. Uwielbienie jest taką odpowiedzią serca, gdy są dotknięci przez Boga, to przemienienie sprawia, że pragną czegoś dobrego, świętego - mówiła Dorota.

Goście Tematu Dnia tłumaczyli, czym jest konferencja "Serce Dawida 24/7":

- Konferencja Serce Dawida 24/7 to jest takie doroczne wydarzenie, na którym staramy się stworzyć przestrzeń modlitwy nieustającej. Zrodził się taki pomysł, żeby na 48 godzin zamienić Halę Expo w namiot spotkania, swego rodzaju sanktuarium - opowiadał Marcin.

- Myślę, że w prowadzeniu ludzi w miejsce uwielbienia, które często ma charakter charyzmatyczny - jest pomysł Pana Boga, żeby ożywiać nasze parafie - dodawał.

Pytani, czym w ich życiu jest modlitwa uwielbienia, mówili:

- Modlitwa uwielbienia w moim życiu to przede wszystkim skupienie się na Osobie Pana Boga. Widzę to w mojej codzienności, gdzie staję przed różnymi decyzjami, wyzwaniami. To miejsce uwielbienia, gdzie mogę stanąć, skupić się na Panu Bogu, popatrzeć na Niego, zgodzić się z tym Kim jest, że jest dobry, że jest wszechmogący, że mnie kocha, że jest miłosierny, jest czymś, co uwalnia moje serce, żeby mieć inną perspektywę na moje życie codzienne. Lepszą, piękniejszą perspektywę, bo wiem, że jestem z Kimś, kto mnie kocha, kto mnie przeprowadzi - stwierdził Marcin Wolski.

- Uwielbienie było miejscem spotkania z Bogiem od moich najmłodszych lat. To było miejsce, gdzie tworzyłam pieśni. Uwielbienie dla mnie jest dialogiem. (...) Pan Bóg walczy za nas jak lew, który chroni swoje małe - podsumowała Dorota Wolska.


Salve TV to Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Źródło: Karolina Zaremba , Salve TV

Facebook/Salve TV

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama