Święty Krzyż: piesi pielgrzymi wraz motocyklistami modlili się w sanktuarium

Pątnicy 34. Ostrowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę razem z uczestnikami Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego, odbywającego się w Bałtowie wspólnie modlili się w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Kolumna pątników z Ostrowca Świętokrzyskiego, wchodząca w skład 34. Pieszej Pielgrzymki Ziemi Sandomierskiej liczy blisko 200 uczestników. Na jej trasie do Częstochowy, świętokrzyskie sanktuarium stanowi bardzo ważne miejsce, by móc zawierzyć Bogu trudy pielgrzymowania przy relikwiach Drzewa Krzyża Świętego.

Przy Krzyżach Katyńskich w Hucie Szklanej do pieszych pielgrzymów dołączyła grupa ponad 100 motocyklistów z kraju i z zagranicy, uczestniczących w Międzynarodowym Zlocie Motocyklowym, który w tych dniach odbywa się w niedalekim Bałtowie.

Podczas Mszy św. w bazylice mniejszej Trójcy Świętej jej rektor o. Dariusz Malajka OMI, w kazaniu zwrócił uwagę na to, jak wielkim świadectwem dla dzisiejszego świata jest wspólne pielgrzymowanie dzieci, młodzieży i dorosłych.

- Waszą obecnością na drogach wiodących na Jasną Górę dajcie świadectwo i przypominajcie wszystkim, których spotkacie, którzy Was będą mijać, że jest Bóg i jest Jego miłosierdzie – wskazywał kaznodzieja.

Zakonnik na zakończenie zachęcał, by wpatrywać się w Niepokalane Serce Maryi, bo to jest serce Matki, która wskazuje nam na swego Syna Chrystusa.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie założył tu Bolesław Chrobry w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Dla społeczności pielgrzymkowej Biuro Prasowe KEP utworzyło facebookowy fanpage i twitterowy hashtag #PolskaPielgrzymuje. Zamieszczać na nich można pielgrzymkowe filmy, zdjęcia, relacje i intencje. Najnowsze informacje z pielgrzymiego szlaku dostępne są również w serwisie specjalnym KAI www.pielgrzymki.ekai.pl.

apis / Święty Krzyż

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama