Licheń. Trwają uroczystości 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu MBL

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym trwają uroczyste obchody złotego jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się w piątek, 11 sierpnia, nabożeństwem drogi krzyżowej w lesie grąblińskim oraz Mszą św. na ołtarzu, przy którym 50. lat temu kard. Stefan Wyszyński ukoronował Cudowny Obraz Matki Bożej Licheńskiej koroną papieską.

W sobotę, 12 sierpnia, wspólnoty i ruchy kościele z diecezji włocławskiej prowadziły całodniową ewangelizację na terenie licheńskiego Sanktuarium. Zwieńczeniem dnia były nieszpory, którym na ołtarzu koronacyjnym w starej części Sanktuarium przewodniczył bp Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy włocławski. Po nieszporach o godz. 19:00  w licheńskiej bazylice celebrowana była Msza św.

W niedzielę do Lichenia przybędzie abp Salvatore Penacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, który przewodniczył będzie południowej Mszy św. w bazylice p.w. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.

Eucharystię z udziałem Nuncjusza będzie można śledzić w TV TRWAM oraz Radiu Maryja. Początek transmisji o godz. 11:55.

Wieczorem w nawie głównej licheńskiej świątyni odbędzie się koncert poezji śpiewanej zatytułowany „Człowieczy los”.

W poniedziałek o godz. 12:00 na ołtarzu koronacyjnym pod przewodnictwem bpa Bronisława Dembowskiego, biskupa seniora diecezji włocławskiej zostanie odprawiona Msza św., po której placu koronacyjnym zostanie posadzony dąb jubileuszowy.

Następnym punktem obchodów jubileuszowych będzie Msza św. połączona z I nieszporami z Uroczystości Wniebowzięcia NMP, której o godz. 18. przewodniczył będzie abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Od godz. 22.30 rozpocznie się „Noc chwały”, czyli całonocne czuwanie modlitewne.

Kulminacja obchodów 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej przypadnie 15. sierpnia. Mszy św. o godz. 12.00 w licheńskiej bazylice, podczas której zostanie poświęcona nowa sukienka na Obraz Matki Bożej ufundowana przez pielgrzymów z kraju i z zagranicy, przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior krakowski. 

Źródło: Robert Adamczyk, Biuro Prasowe Sanktuarium

« 1 »

reklama

reklama

reklama