Kraków: modlitwa za prześladowanych chrześcijan

Już od września, w każdą pierwszą środę miesiąca odprawiana będzie Msza Św. w intencji prześladowanych chrześcijan. Pierwsze modlitewne spotkanie odbędzie się 6 września wieczorem w kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie.

Do modlitwy w intencji prześladowanych zaproszeni są wszyscy chętni mieszkańcy Krakowa i okolic. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie planuje takie spotkania w każdą pierwszą środę miesiąca w różnych kościołach w Krakowie.

Pierwsze modlitewne spotkanie odbędzie się już 6 września. Rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 20:00. Po adoracji, o godz. 21:37 odprawiona zostanie Msza Święta. W czasie pierwszego modlitewnego spotkania obecny będzie także br. George, franciszkanin z Aleppo. Wygłosi on krótkie świadectwo na temat swojej pracy w Syrii.

– Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic na te Msze Święte. Nasi bracia w wierze potrzebują naszej solidarności, również tej wyrażonej w modlitwie, która jest dla nich wsparciem w uproszeniu daru męstwa. Chcemy się modlić także za tych, którzy prześladują, prosząc Pana Boga o miłosierdzie i łaskę opamiętania - mówi ks. Rafał Cyfka, dyrektor krakowskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Wojna w Syrii trwa ponad 6 lat. W wyniku działań wojennych zginęło bądź ucierpiało około 800 tys. ludzi. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie niesie pomoc ofiarom wojny i pomaga m.in poprzez odbudowę zniszczonych domów chrześcijan, wsparcie finansowe dla kuchni prowadzonej przez jezuitów, odbudowę piekarń, sklepów spożywczych i warsztatów rzemieślniczych.

kana / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama