reklama

Ciąża. Medycyna a prawo

Lek. med. Ewa Ślizień – Kuczapska, lekarz położnik-ginekolog, w rozmowie z Ewą Pietrzak w Salve TV wyjaśniała, jak wyglądają uwarunkowania medyczne i prawne przebiegu ciąży.

- Kobieta, mężczyzna i dziecko to jest ta przestrzeń, o której możemy mówić w różnych aspektach. W tej chwili modnym, nośnym medialnie tematem stało się określenie przygotowania do rodzicielstwa w aspekcie przygotowania łona kobiety i mężczyzny, bo tak naprawdę to jest pewne programowanie przed poczęciem, tak by dziecko było przyjęte i poczęte, na w miarę możliwości, zdrowych rodziców – mówiła Ewa Ślizień – Kuczapska.

- Rodzicielstwo wyobrażamy sobie jako sielankę. W samej kwestii tego pierwszego momentu, kiedy poczyna się dziecko, powstaje jako nowy organizm, który jest jedynie „pasażerem”, nie jest całkowicie z jej ciała, jest również z ciała mężczyzny, a więc jest obcy antygenowo. Tutaj rozpoczyna się pewna walka, aby ten organizm nowego człowieka jak najlepiej przyjąć – dodawała.

Jak podkreślała, „zdrowie mężczyzn zostało bardzo zaniedbane i zmarginalizowane”.

- Dziś stają się rodzicami ci, którzy kiedyś nie mogli nimi być – stwierdziła.

- Będzie omawiany również etap ze strony prawnej, jakie prawa są tego człowieka, który jest odrębnym organizmem, który jest najsłabszy, a jednak już w tej chwili istnieją uwarunkowania prawne, które mówią, że ta istota ma pełne prawa do tego, że jest człowiekiem i nie ma żadnych powodów, żeby go traktować jak intruza – zaznaczyła.

***

KONFERENCJA NAUKOWA PRZEBIEG CIĄŻY A ZDROWIE MATKI, UWARUNKOWANIA MEDYCZNE I PRAWNE odbędzie się 18 listopada 2017 w godzinach 9:00 – 16:00 w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie. WIĘCEJ: zdrowiematki.ordoiuris.pl

źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao