Tarnów: Fundacja im. Abpa Jerzego Ablewicza przyznała kolejne stypendia

109 uczniów w tym roku szkolnym dostawać będzie stypendia od Fundacji im. Abpa Jerzego Ablewicza. W sobotę 28 października do grona stypendystów dołączy kolejne 45 osób.

Z programu stypendialnego korzystają uczniowie klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 

Fundacja wspiera zdolną młodzież z rodzin mniej zamożnych. Przez dziesięć miesięcy będą oni dostawać pieniądze, które pomogą w edukacji i rozwijaniu pasji. Uczniowie klasy siódmej i gimnazjów otrzymają miesięcznie 250 zł, a szkół ponadgimnazjalnych 300 zł.

„Jeśli uczniowie spełniają kryteria, to taką pomoc mogą otrzymywać przez kilka lat nauki. Najczęściej przeznaczają pieniądze na pomocne szkolne, kursy, dojazdy do szkoły. Młodzieży dedykowany jest także program wychowawczy i formacyjny, który ma na celu poznanie patrona – abp. Jerzego Ablewicza” – mówi ks. Robert Dytko, sekretarz Fundacji.

Wręczenie stypendiów odbędzie się w sobotę w Tarnowie. Mszy św. o 10.00 w bazylice katedralnej będzie przewodniczyć bp Stanisław Salaterski – przewodniczący Rady Fundacji.

Pieniądze na stypendia pochodzą głównie ze składek zbieranych podczas uroczystości udzielania sakramentu bierzmowania. To także wpłaty indywidualne od ofiarodawców.

Fundacja im. abp. Jerzego Ablewicza, biskupa tarnowskiego w latach 1962-1990, została utworzona w 1993 r. Pierwsze stypendia zostały przyznane w roku szkolnym 1998/1999.

eb / Tarnów

« 1 »

reklama

reklama

reklama