50 tys. fotografii w zasobach serwisu opoka.photo

Już 50 tys. fotografii dostępnych jest w serwisie opoka.photo prowadzonym przez Fundację Opoka.

Serwis opoka.photo jest nowoczesnym, responsywnym, społecznościowym systemem wymiany zdjęć, filmów i opracowań graficznych. Umożliwia on szybkie udostępnianie aktualnych i archiwalnych materiałów związanych z życiem Kościoła katolickiego w Polsce i na świecie. Autorami materiałów mogą być osoby duchowne i świeckie.  

opoka.photo jest jednym z serwisów pomocniczych utworzonych i prowadzonych przez Fundację Opoka. Zamieszczane w nim zdjęcia mogą być publikowane zarówno na stronach opoka.org.pl i opoka.news, jak i wykorzystywane w innych celach z zachowaniem obowiązujących przepisów dotyczących praw autorskich.

Serwis prowadzony jest przez redaktor Ewę Klejnot-Schreiber, która będąc pasjonatką fotografii udostępnia także swoje prace (obecnie to ok 1,5 tys. zdjęć).

W opoka.photo zarejestrowanych jest 47 twórców publikujących swoje prace.

Najbardziej aktywnymi spośród autorów współpracujących z opoka.photo są:

– Pani Małgorzata Strzelec (923 zdjęcia),

– Pan Janusz Migura (886 zdjęć),

- Ks. Robert Capała (848 zdjęć),

– Pan Robert Huk (756 zdjęć),

– Pani Ewa Kotowska-Rasiak (640 zdjęć).

Wyrażamy ogromną wdzięczność i doceniamy wkład WSZYSTKICH współpracowników serwisu opoka.photo. Pragniemy przy tym szczególnie wyróżnić osoby najbardziej aktywne, za bogactwo i różnorodność ich prac!

Wszystkim naszym współpracownikom składamy serdeczne podziękowania i życzymy wielu sukcesów osobistych i zawodowych. Jednocześnie zachęcamy do dalszego dzielenia się fotorelacjami z wydarzeń z życia Kościoła, których jesteście świadkami i uczestnikami. 

Mamy nadzieję, że serwis w dalszym ciągu będzie się rozwijał, a autorzy zdjęć nadal będą chcieli dzielić się swoimi pracami z jego odbiorcami!

***

Zapraszamy do współpracy osoby, które dokumentują wydarzenia z życia Kościoła oraz tych, których pasją jest fotografia i chcą dzielić się relacjami z wydarzeń kulturalnych, zdjęciami obiektów sakralnych, architektury czy przyrody.

Aby zostać współpracownikiem serwisu opoka.photo skontaktuj się z nami: redakcja@opoka.photo lub zarejestruj przez formularz na stronie opoka.photo/zarejestruj

Publikacja zdjęć odbywa się według zasad określonych w „Regulaminie publikacji zdjęć, filmów i opracowań graficznych na portalu opoka.photo”

***

Fundacja Opoka została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 5 czerwca 1998 r. Jej zadaniem jest służenie Kościołowi katolickiemu w Polsce w zakresie tworzenia systemu elektronicznej wymiany informacji.

W marcu 1999 r. nastąpiła inauguracja serwisu internetowego www.opoka.org.pl

We wrześniu 2016 Fundacja uruchomiła dwa nowoczesne, responsywne i społecznościowe serwisy pomocnicze: opoka.news i opoka.photo.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao