"Jestem PONAD kocham POMIMO" - młodzi Polacy pomagają chrześcijanom w Aleppo

Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej zachęca do udziału w inicjatywie "Jestem PONAD kocham POMIMO".

Świat naprawdę potrzebuje znaku naszej jedności! Możemy wyrazić to kupując bransoletkę JESTEM PONAD KOCHAM POMIMO. Całkowity dochód przeznaczamy tym z nas, którzy najbardziej tego potrzebują: prześladowanym chrześcijanom w Aleppo. W ten sposób jeszcze bardziej pokażemy jedność całego Kościoła Katolickiego - zachęcają członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej, którzy są pomysłodawcami akcji "Jestem Ponad Kocham Pomimo".

Przygotowana przez nich inicjatywa polega na rozprowadzaniu bransoletek opatrzonych hasłem "Jestem PONAD kocham POMIMO", z których całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc chrześcijanom w Aleppo.

"Naszą pierwszą myślą było to, żeby zjednoczyć różne wspólnoty i stowarzyszenia w Kościele do działania we wspólnym celu. Jako ten cel wybraliśmy właśnie pomoc Kościołowi w Syrii" - wyjaśnia w rozmowie z KAI Stanisław Mróz, Zastępca Prezesa KSM Archidiecezji Częstochowskiej, który zajmuje się dystrybucją bransoletek. Do tej pory rozeszło się ich prawie 500, wciąż spływają zamówienia na kolejne sztuki - zarówno od pojedynczych osób, jak też od całych wspólnot.

Jak mówią inicjatorzy, akcja sprzedaży bransoletek potrwa tak długo, jak długo będzie trwało zainteresowanie tym projektem. Można je zamówić korzystając z danych kontaktowych zamieszczonych w wydarzeniu na Facebooku, promującym tę inicjatywę: facebook.com/Jestem Ponad Kocham Pomimo

abd / Częstochowa

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao