reklama

Jutrznie Wielkopostne u krakowskich franciszkanów

Ojcowie franciszkanie z Krakowa proponują praktykę wielkopostną, którą jest codzienna Jutrznia w Bazylice św. Franciszka.

Okres Wielkiego Postu, to czas wyjścia na pustynię. Jednak pustynia to nie tyle miejsce kuszenia, co przebywania z Bogiem i budowania z Nim bliskiej relacji. Kościół, by stworzyć wiernym jak najlepsze warunki pustyni, wychodzi w czasie Wielkiego Postu z wieloma inicjatywami, którymi są celebracje liturgii stacyjnych, nabożeństw pasyjnych czy rekolekcji. Franciszkanie z Krakowa proponują praktykę wielkopostną, którą jest codzienna Jutrznia w Bazylice św. Franciszka.

Modlitwa liturgiczna stwarza najlepsze warunki do spotkania z udzielającym się Stwórcą. Poranne uwielbienie Chrystusa - Wschodzącego Słońca, może stawać się dla nas rzeczywistym źródłem wszelkich naszych czynów, w myśl kolekty z czwartku po Popielcu: „Aby każde nasze działanie od Boga brało początek i w Nim znajdowało dopełnienie".

Na Jutrznię ojcowie franciszkanie zapraszają od poniedziałku do piątku na godz. 6.30 do Bazyliki św. Franciszka z Asyżu w Krakowie.

 

Źródło: diecezja.pl,  www.franciszkanie.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama