reklama

Kraków: Młodzież Trzeciego Tysiąclecia szykuje misje w Kazachstanie

Młodzież Trzeciego Tysiąclecia działająca przy Zgromadzeniu Księży Legionistów Chrystusa w Krakowie w poniedziałek 9 lipca rozpoczęła nowennę przed misjami w Kazachstanie.

W ramach ostatnich przygotowań do misyjnego wyjazdu do Polaków mieszkających w Kazachstanie młodzież zachęca do włączenia się w dziewięciodniowy cykl modlitwy i dobrych uczynków. Proszą, by w intencji dobrych owoców misji codziennie odmówić dowolną modlitwę oraz zrobić przynajmniej jeden świadomy dobry uczynek, ofiarując go za misje.

Jak twierdzą młodzi, którzy do Kazachstanu wyjeżdżają 18 lipca, „mają tam ważne zadanie do wykonania”. Wiedzą, że tam sytuacja kościoła jest inna od tej w Polsce i archidiecezji krakowskiej, gdzie jest pełno różnych wspólnot, ludzie młodzi angażują się w życie kościoła. - Wspólnota katolików jest tam nieliczna a ludzie żyją w przekonaniu, że jedyną osobą, która ma angażować się w działania duszpasterskie jest kapłan. Spotykając się z nimi będziemy mogli dać świadectwo czegoś odmiennego. Będziemy mogli pokazać jak my spotkaliśmy Boga i jak wpływa to na nasze życie – mówi Monika Dębowska, uczestniczka wyjazdu. - Chcemy ich zarazić chrześcijańską radością i wszystkim, co jest w nas dobrego – dodaje misjonarka.

Misyjny wyjazd do Polaków w Kazachstanie wpisuje się w 100. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Miejscowość Szczucińsk, do której pojedzie 25 osób, jest największym skupiskiem Polaków w tym kraju. Tak jak podczas swoich innych wyjazdów do Rumunii i Litwy młodzi MTT chcą spotkać się z rodakami, którzy wyjechali z kraju nie koniecznie za chlebem, a przez wojnę czy prześladowania oraz ich potomkami. - Nigdy nie czuję się tak dumna z tego, że jestem Polką, jak na misjach. Gdy starsza pani zaczyna płakać, bo od 20 lat nie słyszała tak czystej polskiej mowy, to zaczynasz rozumieć, jak wielkim szczęściarzem jesteś, mogąc żyć w swojej ojczyźnie – mówi Gabriela Baran z grupy Młodzieży Trzeciego Tysiąclecia.

Aby włączyć się w misyjny wyjazd, można także przekazać ubrania dziecięce, które trafią do najbardziej potrzebujących. Można je przynosić do siedziby Klubu Horyzont przy ul. Syrokomli 23/2 w Krakowie po uprzednim kontakcie telefonicznym: 603 865 760.

Młodzież TT działająca przy Zgromadzeniu Księży Legionistów Chrystusa w Krakowie już od 20 lat jeździ na misje na Litwę oraz od 5 lat do Rumunii. Podczas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego pomagają na parafiach oraz odwiedzają mieszkających tam rodaków.

eko / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama