Twoja pomoc - moja przyszłość. Kampania na Tydzień Misyjny

Można pomóc zrealizować pragnienia dziesiątkom młodych ludzi w Afryce Wschodniej, którzy uczą się w salezjańskim seminarium w Moshi w Tanzanii.

Każde dziecko często marzy o tym, kim będzie w przyszłości… W Afryce dzieci mają takie same marzenia, jak na całym świecie. Niektóre chcą zostać nauczycielem, piłkarzem, piosenkarzem, a inne – księdzem. Twoje wsparcie pomoże zrealizować to pragnienie dziesiątkom młodych ludzi w Afryce Wschodniej, którzy uczą się w salezjańskim seminarium w Moshi w Tanzanii. Włącz się do akcji!


Cele kampanii   

 „Twoja pomoc – moja przyszłość” to projekt realizowany z okazji Tygodnia Misyjnego. Można poznać historie o młodych salezjanach, którzy kiedyś potrzebowali pomocy, a dzisiaj sami udzielają jej innym. Niektórzy z nich wychowali się bez rodziców, nie zawsze mieli co jeść, a zamiast do szkoły, chodzili do pracy. Dzięki pomocy mogli spełnić swoje marzenia i niebawem zostaną kapłanami. Ich kolejnym marzeniem, które realizują, jest pomoc ubogim dzieciom i młodzieży.

Kampania trwa od 1 do 28 października 2018 r.  Szczyt kampanii będzie 21 października -  w Niedzielę Misyjną

Elementy kampanii to: spot; materiały filmowe promowane w mediach społecznościowych; artykuły i wywiady umieszczane na stronach internetowych i prasie; grafiki i banery promujące akcję; promocja akcji w telewizji i radiu

W czasie Tygodnia Misyjnego organizatorzy szczególnie zachęcają do modlitewnego i materialnego wsparcia misji. Rozwój lokalnych powołań, będących owocem pracy misjonarzy, jest niezwykle istotny w dziele ewangelizacji. Miejscowi salezjanie, wychowani w środowisku, w którym pracują, są w stanie lepiej zrozumieć rzeczywistość i odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców. Obecnie w seminarium w Moshi filozofię studiuje 68 kleryków pochodzących z 13 krajów Afryki. To miejsce kształtuje powołania młodych ludzi, którzy niedługo będą nieść Ewangelię i pomoc mieszkańcom różnych zakątków Czarnego Lądu.

Oprócz studiów przygotowujących do kapłaństwa seminarzyści zdobywają doświadczenie w pracy z młodzieżą. Niosą pomoc, radość i nadzieję, zwłaszcza dzieciom i młodzieży w najtrudniejszej sytuacji. Ewangelizują, udzielają korepetycji, grają na gitarze, organizują zabawy i zawody sportowe.

Zarówno te piękne i owocne akcje, jak i kształcenie kleryków, wymagają pokrycia wielu kosztów. Wspierając projekt, pomagasz młodym salezjanom z Moshi spełnić ich własne marzenia o przyszłości i służyć innym. Pomagając im, pomagasz ich podopiecznym.

Organizatorzy:

Salezjański Ośrodek Misyjny
Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu

Kontakt:  Dorota Pośpiech, e-mail: media@misjesalezjanie.pl. telefon: 881 942 915

Organizatorzy proszą także o pomoc w promocji kampanii „Twoja pomoc - moja przyszłość”. Może to być publikacja artykułu na stronie internetowej, opublikowanie grafiki lub spotu w mediach  społecznościowych oraz wszelkie inne formy informacyjno-edukacyjne.

***

Polecamy także reportaż na opoka.org.pl


źródło: Dorota Pośpiech, Salezjański Ośrodek Misyjny

« 1 »

reklama

reklama

reklama