XI Metropolitalne Święto Rodziny

Od jutra do 23 czerwca potrwa tegoroczna, już jedenasta, edycja Metropolitalnego Święta Rodziny

Koncertem inauguracyjnym w wykonaniu Piotra Rubika z zespołem (soliści: Agnieszka Przekupień, Marta Moszczyńska, Michał Gasz, Grzegorz Wilk) w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu rozpocznie się 19 maja br. XI Metropolitalne Święto Rodziny. Koncert nosi tytuł „Moja historia”. Następnego dnia będzie miała miejsce w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Msza Święta w intencji Jubilatów Małżeńskich i tych, którzy świętują okrągłe rocznice, która stanowić będzie liturgiczną inaugurację MŚR. Imprezy w ramach tegorocznego Metropolitalnego Święta Rodziny potrwają do 23 czerwca.

Temat tegorocznego MŚR brzmi „Rodzina – radość miłości”. Został zaczerpnięty z pierwszych słów adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia”. Jak przypominają w liście intencyjnym metropolita katowicki abp Wiktor Skworc oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zasadniczym celem świętowania jest promocja rodziny i wartości z nią związanych. W liście czytamy m. in.: „Tegoroczne Metropolitalne Święto Rodziny to kolejna szansa, by podjąć refleksję nad sytuacją rodzin w dzisiejszym świecie i naszym społeczeństwie, to kolejna szansa, by docenić dar małżeństwa i miłości rodzinnej, kolejna szansa, by wspomóc budowanie solidnych i trwałych ognisk rodzinnych. Chcemy kolejny już raz podkreślić niezwykłą rolę rodziny w dzisiejszych czasach. Obserwując przemiany społeczno-religijne, można odnieść wrażenie, że obecnie jedną z podstawowych tęsknot człowieka są radosne, przeniknięte wzajemną miłością i szacunkiem rodziny. To one dają świadectwo, że miłość wierna, trwająca przez całe życie jest możliwa pomimo różnych przeciwności. To takie rodziny wlewają w serca młodych ludzi nadzieję i radość, dodając im odwagi do podjęcia tego powołania, jakim jest życie w małżeństwie i rodzinie. Dobry przykład życia rodzinnego umacnia kolejne pokolenia, zaś bogate doświadczenie małżonków pozwala poszukiwać dróg rozwiązywania problemów, z jakimi nieuchronnie mierzy się każdy i każda z nas”.

Punktem kulminacyjnym MŚR będzie Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. w ostatnią niedzielę maja.

Autorzy listu informują, że w organizację XI Metropolitalnego Święta Rodziny włączają się władze samorządowe śląskich miast, poszczególne parafie, stowarzyszenia, organizacje społeczne, osoby prywatne, całe rodziny, a także po raz pierwszy Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia poprzez różnego rodzaju inicjatywy, jak: przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, panele dyskusyjne, sympozja, wystawy, wykłady, kiermasze, konkursy, imprezy sportowe, festyny, pikniki i przeróżne okolicznościowe wydarzenia.

Więcej informacji www.swieto-rodziny.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao