Aplikacja dla czcicieli św. Józefa!

Aplikacja jest adresowana do osób, które znają rolę św. Józefa w Kościele, ale także dla tych, którzy szukają sobie w nim miejsca.

Przy diecezjalnym sanktuarium św. Józefa w Krakowie została uruchomiona aplikacja „Święty Józef – mój opiekun”. Jest bezpłatna i – jak zapowiadają twórcy – będzie stale aktualizowana. Aplikacja jest adresowana do osób, które znają rolę św. Józefa w Kościele, ale także dla tych, którzy szukają sobie w nim miejsca.

Opiekunkami świątyni, w której znajduje się słynący łaskami obraz św. Józefa z młodym Jezusem, są mniszki klauzurowe, siostry bernardynki. Zaaprobowały one pomysł stworzenia mobilnego modlitewnika dla czcicieli św. Józefa. „Modliłem się do niego i doświadczyłem jego wstawiennictwa, dlatego chciałem pomóc osobom, które są w cierpieniu i szukają wsparcia” – opowiada twórca oprogramowania.

W aplikacji zgromadzone są wszystkie fragmenty Biblii opowiadające o życiu Józefa z Nazaretu. Za zgodą sióstr użyto Nowego Tłumaczenia Dynamicznego Biblii, które charakteryzuje się użyciem współczesnego języka. „Są tu także przypisy, które służą właściwemu odczytaniu danego fragmentu” - wyjaśnia Dyrda. Jest to premiera tego tłumaczenia w formie aplikacji, wyprzedzająca również druk Ewangelii w tym przekładzie.

Zainteresowani kultem św. Józefa znajdą teksty modlitw. W nagłych potrzebach można użyć „Telegramu do św. Józefa” lub pomodlić się w intencji umierającego.

„Chodzi o pomoc w nawiązaniu relacji użytkownika z Jezusem w Najświętszym Sakramencie, bo jest to charyzmat mniszek bernardynek” - podkreśla twórca aplikacji. Z poziomu aplikacji można złożyć intencję modlitewną. Wypełniony formularz dociera do sióstr, które modlą się w intencjach przesyłanych tą drogą.

Urozmaiceniem programu są multimedia. Znajduje się tu bogata galeria zdjęć kościoła i klasztoru, wykonanych m.in. przez Adama Bujaka. W bibliotece audio można znaleźć np. świadectwa, fragmenty Pisma Świętego, jak Psalm 40 czytany przez Andrzeja Seweryna.

Aplikacja "Święty Józef - mój opiekun" będzie stale aktualizowana. Można ją nieodpłatnie pobrać w Google Play. Jej wykonawcą jest firma Kaleb Net K. Dyrdy.

Klasztor i kościół sióstr bernardynek w Krakowie istnieją od 1646 roku. Od tego czasu datowany jest także kult św. Józefa.

W sanktuarium św. Józefa adoracja Najświętszego Sakramentu trwa nieprzerwanie od 14 maja 1884 r. Na prywatną modlitwę przychodził tu często kard. Karol Wojtyła.

Trzy lata temu kard. Stanisław Dziwisz ogłosił świątynię diecezjalnym sanktuarium św. Józefa.

md / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao