Dzięgielów: trwa 70. Tydzień Ewangelizacyjny

„Pokój z widokiem” to hasło trwającego do 7 lipca 70. Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim.

Ekumeniczne spotkanie nieopodal polsko-czeskiej granicy, organizowane przez Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) Kościoła ewangelicko-augsburskiego, należy do jednych z największych w Europie.

Hasło Tygodnia nawiązuje do cytatu z Psalmu 34: „Szukaj pokoju i dąż do niego”. Jak podkreślają organizatorzy, miasteczko namiotowe w Dzięgielowie jest miejscem, gdzie można odkrywać „kim jest i jaki jest Jezus Chrystus – Jego osobę, ponadczasowość, realność; Jego Słowo – Biblię i Jego plan dla każdego człowieka”. „Tydzień daje impulsy do budowania lub odświeżenia swojej relacji z Bogiem oraz kształtowania nowych i twórczych relacji z innymi” – zapewniają.

Podczas tygodnia odbywają się spotkania ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych oraz dla dzieci w grupach wiekowych: 3-6, 7-11 lat, a także dla młodych 12+. Prowadzone są wykłady biblijne dla młodzieży i dorosłych i seminaria. Jest czas na wieczorne koncerty muzyki chrześcijańskiej, wspólny śpiew i modlitwę.

Każdego dnia miasteczko ewangelizacyjne odwiedza około 2 tys. osób, w większości z całego Śląska. W organizację Tygodnia zaangażowanych jest około 300 wolontariuszy. Wśród osób prowadzących poszczególne części programu są przedstawiciele różnych specjalności m.in. duchowni, pedagodzy, biznesmeni, lekarze, nauczyciele, artyści z Polski i zagranicy.

W czasie Tygodnia transmitowane są on-line wykłady biblijne i spotkania ewangelizacyjne.

Coroczne tygodniowe spotkania ewangelizacyjne na Śląsku Cieszyńskim mają długoletnią tradycję. Od lipca 1950 roku odbywały się przez 8 lat w Bytomiu-Miechowicach – na terenie Zakładów Matki Ewy von Tiele-Winckler. Potem zaczęto organizować je na terenie Diakonatu Ewangelickiego „Eben-Ezer” w Dzięgielowie.

rk / Dzięgielów

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama