Mieszkańcy Żórawiny pomogli rolnikom z Syrii

Mieszkańcy gminy Żórawina pod Wrocławiem zebrali 7 tys. euro na zakup traktora dla chrześcijańskich rolników z miejscowości Malula niedaleko Damaszku.

Zgromadzone środki przekazali ks. Waldemarowi Ciśle, dyrektorowi polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Kościele podczas Mszy św. w parafii św. Józefa Oblubieńca w Żórawinie.

- To przede wszystkim wyraz solidarności z mieszkańcami tamtego regionu. Dzięki tej zbiórce wiedzą, że o nich pamiętamy. Jako stowarzyszenie już wcześniej zakupiliśmy dla mieszkańców Maluli autobus, które zawozi ich do pracy w Damaszku. Dlaczego Malula? To bliskie dla nas miasto, miasto syryjskich męczenników. Warto dodać, że mieszkańcy mówią tu w języku aramejskim - tym samym, którym posługiwał się Chrystus. Ta pomoc pozwoli na pozostanie w tamtym rejonie wielu rodzinom, pomoże im również w utrzymaniu się i pozwoli im nie cierpieć głodu - podkreślił ks. prof. Waldemar Cisło w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej PKWP.

W zbiórkę zaangażowali się parafianie z pobliskich miejscowości: Żórawina, Węgry, Jaksonów, Turów oraz Rzeplin. Na Mszy św. podczas której przekazano zebrane środki, obecna była także minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa.

- Tylko na tę chwilę zabezpieczone jest w budżecie państwa na pomoc humanitarną 29 mln zł, a mamy dopiero początek roku - podkreśliła - Przez takie inicjatywy dajemy ludziom przysłowiową "wędkę", oni nie potrzebują pieniędzy, potrzebują możliwości rozwoju, a taka pomoc, jak zakup traktora, którym będą uprawiali ziemię, jest tego idealnym przykładem. Możemy powiedzieć, że Żórawina stanęła na wysokości zadania.

Patronat nad wydarzeniem objął metropolita wrocławski abp Józef Kupny, projekt został zrealizowany dzięki współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

azr (KAI/PKWP) / Żórawina

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao