Misja Talitha Kum - największa ewangelizacja uliczna w historii Poznania

W siedmiu miejscach w Poznaniu ewangelizacje uliczną prowadziły wspólnoty z Archidiecezji Poznańskiej.

W stolicy Wielkopolski odbyła się w dniach 8-12 maja Misja Talitha Kum. W siedmiu miejscach w Poznaniu ewangelizacje uliczną prowadziły wspólnoty z Archidiecezji Poznańskiej. Złożyły się na nią koncerty, uwielbienie, głoszenie Słowa Bożego, pantomima, teatr ognia oraz rekolekcje prowadzone przez o. Antonello Caddedu i o. Pedro Mariano ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.

– Wszyscy pragniemy szczęścia. Jezus daje nam elementy, abyśmy byli osobami szczęśliwymi. Chcecie wiedzieć, jakie? Powinniśmy zawsze skakać z radości, ponieważ znaleźliśmy sens życia. A kiedy jesteście i będziecie szczęśliwi, to jeszcze bardziej będziecie uszczęśliwiać tych, którzy są wokół was – powiedział w homilii o. Antonello Caddedu, jeden z założycieli Przymierza Miłosierdzia.

– Jezus jest Chlebem życia, który nie tylko nas karmi, ale też jednoczy. My siadamy razem wokół stołu, jemy razem. Nasz głód zostaje zaspokojony. Jeśli będziemy wokół Pana, który zmienia serca ludzi, który zmienia kierunek naszej drogi, który uzdrawia chorobę, byśmy byli znakiem życia. Każdy z nas nosi ten głód. Głód Boga. Ewangelia nam mówi: ten, kto przychodzi to Pana, ten zaspokaja swój głód – powiedział o. Pedro Morias, kapłan Przymierza Miłosierdzia odpowiedzialny za wspólnoty w Polsce.

– Chciałbym wam zostawić moje trzy serdeczne prośby. Dbajmy proszę, by nie zasypać w sobie misyjnego ducha. Prośmy Pana, by pragnienie głoszenia Chrystusa zawsze nam towarzyszyło. Kończy się wielka Misja Talitha Kum, ale rozpoczynają się małe misje, które każdy z nas może prowadzić w codziennym życiu. Po drugie – chciałbym, żebyśmy nadal razem szukali sposobów, jak znajdować słowo Boże, jak głosić Jezusa. I trzecie zaproszenie kieruję do tych, którzy w tym czasie od ewangelizatorów usłyszeli Dobrą Nowinę, która w jakiś sposób dotknęła ich serca – proszę szukajcie wspólnot, aby to, co się rozpoczęło mogło się rozwijać i dawać dobre owoce – mówił podczas mszy św. na zakończenie Misji Talitha Kum bp Damian Bryl.

Każdy punkt na mapie Poznania, w którym odbywała się ewangelizacja uliczna, był przygotowany przez inną wspólnotę. Każda wspólnota zgodnie ze swoją specyfiką i sposobem działania włączyła się we wspólne mówienie o Chrystusie. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, pysznej kawy, a nawet waty cukrowej.

W piątkowy wieczór na Starym Rynku odbył się teatr ognia. Spektakl pt. „Wolność” przygotowała grupa Anthony Street z Jarocina. Pokaz zgromadził setki poznaniaków i turystów.

Podczas akcji ewangelizacyjnej na ulice miasta wyszło kilkudziesięciu ewangelizatorów z różnych wspólnot Archidiecezji Poznańskiej, z którymi można było porozmawiać na temat wiary, Boga, swojego życia. – Jednym z pierwszych owoców Misji Talitha Kum jest współpraca i jedność, jaka zawiązała się między wspólnotami ewangelizującymi. W ciągu tygodnia odbyły się tysiące spotkań i rozmów, których owoce już możemy zobaczyć poprzez liczne nawrócenia. Nosimy w sercach osoby, które spotkaliśmy na ulicach, modlimy się za nie i czekamy w naszych wspólnotach, aby przyjąć ich z otwartymi ramionami – podsumowała Magdalena Zarębczan, liderka poznańskiego Przymierza Miłosierdzia i koordynator tegorocznej Misji Talitha Kum.

W ewangelizacji wzięły udział wspólnoty: Natanael, Genezaret, Galilea, Koinonia Świętego Jana Chrzciciela, Szkoła Nowej Ewangelizacji „Barnaba”, Ruch Światło-Życie, Wspólnota Jerozolima, DA Plus, DA Dominikanów, Przymierze Miłosierdzie z Buku, Wolsztyna i Śremu.

Koordynatorem całej Misji, wraz z Archidiecezją Poznańską, była wspólnota Przymierze Miłosierdzia z Poznania.

Michał Jóźwiak/Misyjne Drogi / Poznań

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao