reklama

Pierwsi pielgrzymi już na Polach Lednickich!

O godzinie 8:00 otworzono recepcje, by przyjąć pierwszych pielgrzymów! Sektory powoli się zapełniają, pogoda dopisuje, jest ciepło i słonecznie, więc szykuje się piękny, niezapomniany dzień na Polach Lednickich.

Na Polach Lednickich są już pierwsi pielgrzymi i z każdą chwilą jest ich coraz więcej! Ponadto na Drodze Trzeciego Tysiąclecia są już tancerze i uczą uczestników Spotkania tańców i pieśni lednickich, aby wszyscy wspólnie mogli się nimi modlić w czasie nabożeństwa. Właśnie zakończyła się modlitwa Anioł Pański, którą prowadził o. Nikodem Brzózy OP.

Każdy uczestnik otrzymuje symbole tegorocznego Spotkania:

- pieczęć
Używana od najwcześniejszych czasów jako sposób uwierzytelniania dokumentów i potwierdzenia własności. Przypomni Ci o tym, że wszyscy zostaliśmy opieczętowani Duchem Świętym w sakramencie chrztu oraz bierzmowania. W tym momencie Bóg zawarł przymierze z każdym z nas jako wyraz bezgranicznej miłości, a zostało ono wypełnione w Jezusie Chrystusie przez śmierć na krzyżu.
- rachunek sumienia
Praktyczny przewodnik w drodze do sakramentu pokuty i pojednania. Organizatorzy mają nadzieję, że pomoże on w spotkaniu z miłosiernym Bogiem, który podczas spowiedzi mówi do nas „Wiesz, że Cię kocham”.

Księżą w tym roku otrzymają:

- stułę - księża są ważnym pośrednikami pomiędzy nami a Panem Bogiem. Mają oni reprezentować Pana Jezusa na Ziemi, dlatego organizatorzy zechcieli podarować im stuły: symbol spowiedzi, symbol tego spotkania, które się rodzi pomiędzy młodymi ludźmi a księżmi.

Dla sióstr w tym roku przygotowano:

- kaganek. Na obrazie Powołanie św. Mateusza, Caravaggio posługuje się światłem, które wprowadza z nieznanej widzowi strony. To światło to łaska i miłość Boga, które opromienia Mateusza, celnika, gdy ten tkwi jeszcze w swoim grzechu. Siostry, które podczas tegorocznego Spotkania pójdą w sektory, by powtórzyć z uczestnikami scenę powołania Mateusza, staną się owym światłem, znakiem miłości Chrystusa. Poprzez ten symbol, który jest rozdawany siostrom, organizatorzy chcą przypomnieć również im samym o tej właśnie miłości i łasce, które Bóg nieustannie im daje, mówiąc każdej z nich: „Wiesz, że Cię kocham”.

O godzinie 9:00 księża rozpoczęli spowiadanie młodych na tyłach pola. W ciągu całego Spotkania będzie można udać się do kaplicy Adoracji na tyłach pola, by adorować Jezusa. Na tyłach pola są też obecni ewangelizatorzy, którzy przez całe Spotkanie będą posługiwać wśród pielgrzymów.

Zachęcamy do oglądania od godz.14.00 transmisji live!

źródło: Wspólnota Lednica2000

GALERIA >>

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao