"Spełnij wolę Boga, miej odwagę". Diecezjalny Dzień Młodzieży - Warszawa

W Świątyni Opatrzności Bożej rozpoczął się Diecezjalny Dzień Młodzieży.

W Świątyni Opatrzności Bożej rozpoczął się Diecezjalny Dzień Młodzieży. To już trzecie spotkanie młodych w tym miejscu organizowane w ramach „Drogi Maryi”, na którą młodzież całego świata zaprosił papież Franciszek.

W Warszawie towarzyszy im zespół „Mocni w Duchu” i wspólnota „Młodość! Lubię to!” a to zapowiada, że spotkanie będzie bardzo dynamiczne, choć nie zabraknie też chwil modlitwy w ciszy.

Ks. Marek Przybylski, dyrektor wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży w warszawskiej kurii witając młodych przypomniał hasła Światowych Dni Młodzieży składające się na „Drogę Maryi”. – Dziś ten etap dopełnia się. Przed nami decyzja! Czy chcemy jak Maryja pełnić wolę Bożą w naszym życiu? – zachęcał młodych do dania Bogu odpowiedzi.

Młodzież wypełniła całą Świątynię Opatrzności Bożej. Organizatorzy spodziewają się ok. 4-5 tys. uczestników spotkania, kolejne grupy młodych ciągle jeszcze wchodzą do kościoła.

W programie ewangelizacja, świadectwa wiary, śpiew, modlitwa. Uwieńczeniem spotkania będzie Eucharystia o godz. 13.00 pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego.

Relacja na żywo

« 1 »

reklama

reklama

reklama