100. rocznica urodzin Jana Pawła II: papież Franciszek wygłosi przesłanie do Polaków

Papież Franciszek skieruje do Polaków słowo z okazji jubileuszu urodzin Jana Pawła II. Jego przesłanie będzie wyemitowane w poniedziałek, 18 maja, w TVP1 oraz na kanale YouTube archidiecezji krakowskiej.

Obchody urodzin św. Jana Pawła II rozpoczną się w sobotę, 16 maja. W Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich odbędzie się modlitwa w łączności - przez kanał YouTube archidiecezji krakowskiej - z Bergamo (Włochy), Nowym Jorkiem (USA) oraz Belo Horizonte (Brazylia). O godz. 17.00 z kaplicy przy Franciszkańskiej 3, gdzie święcenia kapłańskie przyjął Karol Wojtyła, rozpocznie się międzynarodowa modlitwa różańcowa o ustanie epidemii na całym świecie.

W niedzielę 17 maja uroczystości odbywać się będą w Wadowicach. O 10.30 abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. w bazylice Ofiarowania NMP. O 13.00 rozpocznie się koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach - Karol Wojtyła”. Obydwa wydarzenia będą transmitowane przez TVP1.

Wieczorem orędzie do Polaków z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II wygłosi w TVP1 kard. Stanisław Dziwisz.

W sam dzień papieskiego jubileuszu o 17.00 rozpocznie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, transmitowana przez TVP3. O 18.05 TVP1 wyemituje koncert „Santo Subito - prorok naszych czasów”.

O 20.00 słowo do Polaków wygłosi papież Franciszek. Jego przesłanie będzie emitowane na kanale YouTube archidiecezji krakowskiej oraz w TVP1.

Ogólnopolskie dziękczynienie za życie św. Jana Pawła II połączone będzie z Zebraniem Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, która odbędzie się 14-16 czerwca w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach.

md / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama