Dwa kościoły zamknięte do odwołania z powodu koronawirusa

Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na Stegnach w Warszawie został zamknięty do odwołania. Powodem jest zakażenie koronawirusem, które wykryto u jednej z osób, która odwiedziła dom zakonny należący do Zgromadzenia Księży Marianów. Zakażenie COVID-19 wykryto również u proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na Wrzecionie.

Marianie z kościoła na warszawskich Stegnach poinformowali, że 11 sierpnia domu zakonnym przy ul. św. Bonifacego 9 przez kilka godzin przebywała osoba, u której w niedzielę 16 sierpnia potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2. 

"Osoba ta nie odwiedziła kościoła parafialnego i nie sprawowała u nas Mszy świętej. Poinformowaliśmy natychmiast Państwową Inspekcję Sanitarną o zaistniałej sytuacji" - informują zakonnicy w komunikacie opublikowanym na stronach parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na Stegnach.

Zgodnie z decyzją Inspekcji Sanitarnej, wszystkie osoby przebywające w domu zakonnym, które miały kontakt z osobą zakażoną, zostały objęte kwarantanną. "To oznacza, że nasz dom zakonny i kościół przy ul. św. Bonifacego 9 pozostaje zamknięty do czasu decyzji stosownych władz" - dodają marianie.

Zakonnicy proszą wszystkich o modlitwę, "aby u nikogo z nas nie stwierdzono koronawirusa, a tym samym, aby nikt z nas nie był zagrożeniem dla osób, które od wtorku do wczoraj uczestniczyły w Mszach świętych na Stegnach. Powierzamy się opiece naszej patronki Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia i św. Ojca Stanisława Papczyńskiego. W czasie kwarantanny zapewniamy Was o naszej codziennej modlitwie".

Na stronie internetowej (STEGNY.MARIANIE.PL) zakonnicy będą informować na bieżąco o sytuacji.

Intencje mszalne przyjęte na kolejne dni będą odprawiać w kaplicy domowej. W sprawach kancelaryjnych proszą o kontakt poprzez pocztę elektroniczną na adres: stegny@marianie.pl.

Zakażony koronawirusem jest także proboszcz innej warszawskiej parafii - Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na Wrzecionie.

Parafia na Wrzecionie poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że u ks. Marka Szymuli zakażenie koronawirusem wykryto w ubiegłym tygodniu.

źródło: Katolicka Agencja Informacyjna

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao