Kraków zaprasza do modlitwy za zranionych w Kościele katolickim

W niedzielę 21 czerwca 2020 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się po raz piąty Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim.

Jest to cykliczna inicjatywa świeckich katolików z Krakowa, przekonanych, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych seksualnie, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie, pogardę od ziemskiej władzy i wszelki grzech. Przez nasze spotkania organizowane raz na kwartał chcemy dać znać wszystkim zranionym, że nie są sami i że Kościół się za nich modli. Pierwsza Modlitwa za zranionych odbyła się w czerwcu ub. r. 

Spotkanie w niedzielę 21 czerwca br. będzie miało następujący przebieg:

  • Godz. 18 - Msza święta w intencji zranionych w Kościele katolickim, podczas której homilię wygłosi ks. dr Piotr Studnicki, Kierownik Biura Delegata Komisji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.
  • Godz. 19 - Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim, którą poprowadzi ks. Artur Chłopek, duszpasterz pokrzywdzonych z powodu wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne w Archidiecezji Krakowskiej. Transmisja LIVE na kanale YouTube Sanktuarium św. Jana Pawła II
  • Godz. 19.30 - Rozmowa z Ewą Kusz, psychologiem. Spotkanie będzie miało formę pytań i odpowiedzi, podczas którego każdy będzie mógł zabrać głos.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, którzy w modlitwie chcą towarzyszyć ofiarom nadużyć seksualnych w Kościele katolickim.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama