Kryzys w małżeństwie? Oni towarzyszą w pokonywaniu trudności

Nowa inicjatywa w kościele akademickim św. Anny. Małżonkowie i duszpasterz proponują jedno albo kilka spotkań, aby wspólnie przyjrzeć się gdzie jest problem, poszukać rozwiązania, a w razie potrzeby zaproponują miejsca, które mogą służyć dalszą pomocą.

Małgorzata i Paweł Świdzińscy wzięli ślub w "świętej Annie" ponad 30 lat temu. Mają czworo dzieci. Od kilkunastu lat są animatorami Spotkań Małżeńskich, prowadzili wiele edycji kursów przygotowujących do małżeństwa „Wieczory dla Zakochanych” oraz weekendów rekolekcyjnych dla małżeństw. Małgosia ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Wciąż poszerzamy naszą wiedzę i kompetencje.

Ks. Jan Wojciechowski jest kapłanem od 10 lat, a od sierpnia 2018 r. posługuje w kościele akademickim św. Anny w Warszawie. Współprowadzi kursy przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa, tzw. „Wieczory dla Zakochanych” oraz uczestniczy w formacji w stowarzyszeniu Spotkania Małżeńskie.

– Małżeństwo to piękny stan. Chcemy czuć bliskość, rozumieć siebie, kochać i być kochanymi. Kiedy tak jest, czujemy radość i satysfakcję. Ale małżeństwo może też być źródłem niepokoju i cierpienia. Czujemy się osamotnieni, niewysłuchani, tęsknimy za głęboką relacją, mamy różne wątpliwości – zauważają Świdzińscy.

Z ich doświadczenia wynika, że może tak być szczególnie w pierwszych latach małżeństwa, kiedy małżonkowie wciąż uczą się bycia ze sobą i radzenia sobie z trudnościami. – Małżonkowie zadają sobie wtedy pytanie: co poszło nie tak? Szukają pomocy, czasem możliwości porozmawiania o tym, co jest dla nich trudne – podkreślają animatorzy Spotkań Małżeńskich.

W kościele akademickim św. Anny zainicjowali praktykę towarzyszenia małżonkom w pokonywaniu trudności. – Służymy wsparciem w obszarach relacji i komunikacji małżeńskiej oraz relacji z Panem Bogiem. Oferujemy swój czas, doświadczenie, wiedzę, życzliwość i dyskrecję – zapewniają Świdzińscy i ks. Wojciechowski.

Spotkać można się z nimi w środy, w godzinach: 17.30 – 19.30 w wieży kościoła św. Anny, po uprzednim umówieniu się drogą mailową: malzenstwo.swanna@gmail.com.

bch, awo/archwwa.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna
Pekao