reklama

Duszpasterstwo sportowców pomaga potrzebującym

Piłka Lecha Poznań i koszulka Warty Poznań z podpisami wszystkich zawodników trafi na aukcję, z której dochód zostanie przekazany na pomoc dla ciężko chorej osoby. To inicjatywa duszpasterstwa sportowców archidiecezji poznańskiej.

Duszpasterskie spotkania ludzi związanych ze sportem w Wielkopolsce dotyczą przede wszystkim spraw wiary. „Podjęta niedawno inicjatywa ma na celu poszerzenie działalności i jest okazją do działania na rzecz potrzebujących. Ma ona na celu zbieranie związanych ze sportem przedmiotów, pamiątek, gadżetów” – wyjaśnia KAI ks. Marcin Mańczak.

Na rzecz pomocy innym udało się pozyskać m.in. piłkę z podpisami wszystkich zawodników Lecha Poznań oraz koszulkę z podpisami piłkarzy poznańskiej Warty. Fundusze zebrane na aukcji zostaną przeznaczone na pomoc dla ciężko chorej Marzeny z powiatu rawickiego.

„Wokół nas jest wiele osób potrzebujących, chcemy w miarę możliwości im pomóc. Swoją gotowość do działania wyraziły różne środowiska – kluby sportowe, sekcje, kibice, osoby uprawiające sport amatorsko” – podkreśla duszpasterz sportowców archidiecezji poznańskiej.

ms / Poznań

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao