Enea partnerem Roku Lema

Rok 2021, w którym przypada 100. rocznica urodzin autora „Solarisa”, został ogłoszony Rokiem Lema. W całym kraju planowanych jest wiele akcji nawiązujących do dziedzictwa literackiego wybitnego pisarza, a także projektów zwiększających kompetencje cyfrowe społeczeństwa. Jako partner wydarzenia w obchody Roku Lema włączyła się Enea.

– Energetyka staje się obszarem transformacji. Branża podejmuje ważne kroki rozwojowe dla środowiska i człowieka w globalnym ujęciu. Dzisiejsze decyzje będą miały wpływ na to, jakie miejsce we wszechświecie zajmie ludzkość, w jakiej kondycji będzie nasza planeta i jak będzie się rozwijała nasza cywilizacja – podkreśla Paweł Szczeszek, prezes Enei. – Wybitny twórca literatury fantastyczno-naukowej miał niezwykłe wyczucie współczesności. Dziś energetyka dogania futurystyczne wizje, proponując odbiorcom energię pozyskiwaną ze źródeł natury, magazyny energii czy ładowanie pojazdów jak rowery, hulajnogi i samochody z domowego gniazdka – dodaje Paweł Szczeszek.

W Roku Lema Grupa Enea zaangażuje się w wydarzenia i projekty z zakresu kultury, technologii i nauki. Między innymi prowadzony przez Fundację Enea projekt „Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie”, poza zajęciami dla seniorów z zakresu świadomości konsumenckiej, bezpieczeństwa przeciwpożarowego i pierwszej pomocy, zostanie wzbogacony o blok tematyczny dotyczący cyberbezpieczeństwa. Enea będzie również partnerem Instytutu Lema w najważniejszym projekcie w zakresie edukacji cyfrowej pn. „Ogarnij hejt”. Jego celem jest walka z cyberprzemocą w polskich szkołach. Rekrutacja szkół do projektu rozpocznie się już 12 kwietnia.

– Bardzo cieszymy się, że Enea dołącza do grona partnerów Instytutu w ramach Roku Lema. To dla nas wyjątkowy czas pełny projektów z zakresu kultury, technologii i nauki. Bo taki będzie ten rok – łączący działania z różnych, pozornie odległych od siebie dziedzin. I taki był też sam Stanisław Lem. Pisał, że „jesteśmy jak na technologicznej krze, która nas unosi, a my nie wiemy dokąd”, zawsze apelował o edukację cyfrową i podnoszenie kompetencji użytkowników technologii. To wspólnie z Eneą zamierzamy robić przez cały ten rok, zaczynając od najważniejszego dla nas projektu, jakim jest „Ogarnij hejt” – mówi dr Maciej Kawecki, prezes zarządu Instytutu Lema.

Źródło: Enea

« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama

reklama