Gra terenowa śladami kard. Stefana Wyszyńskiego

Gra miejska o kard. Stefanie Wyszyńskim startuje w sobotę, ale będzie można wziąć w niej udział również innego dnia, aż do niedzieli 19 września. Gra ma na celu lepsze poznanie osoby kard. Wyszyńskiego oraz miejsca w Warszawie z nim związane.

W grze terenowej śladami kard. Wyszyńskiego mogą wziąć udział dorośli, młodzież i dzieci od 8 roku życia, po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie internetowej: sladamiprymasa.pl – tam zakłada się drużynę, ale można dołączyć również do innej. Oficjalnie gra zacznie się 11 września o godz. 10:00 przy Domu Arcybiskupów Warszawskich, ale będzie można wziąć w niej udział również innego dnia, aż do niedzieli 19 września. Cała gra trwa około 2 godziny.

„Z powodów sanitarnych, gra odbędzie się przy użyciu telefonów i nie wymaga kontaktu z innymi osobami. Zachęcamy do przyjścia z rodziną, przyjaciółmi lub znajomymi. Gwarantujemy ciekawą przygodę, rywalizację i nagrody” – zachęca Fundacja Orszak Trzech Króli.

Pierwszą grę terenową młodzi wolontariusze z Orszaku Trzech Króli zorganizowali dwa lata temu, tuż przed pandemią koronawirusa. „Chcieli zrobić coś wyjątkowego dla młodzieży orszakowej z Polski, która miała przyjechać na Zjazd Orszaków w marcu 2020 roku do Domu Arcybiskupów Warszawskich” –tłumaczą organizatorzy. Młodzież przygotowała wówczas dwa scenariusze gry. Jeden związany z ważnymi dla Prymasa Tysiąclecia miejscami w Warszawie, a drugi opowiadający historię jego życia. „Uczestnictwo w grze dało możliwość młodym ludziom poznać historię Prymasa Tysiąclecia, a także warszawskie Stare Miasto” – podkreślają.

źródło: archwwa.pl

sladamiprymasa.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama