Polska w strefie zielonej na epidemicznej mapie swobodnego przepływu osób

Niemal cała Polska, jako jeden z niewielu krajów Europy, znalazła się w strefie zielonej na mapie Rady Europejskiej, która w związku z pandemią Covid-19 wydała zalecenia dotyczące swobodnego przepływu osób, oparte na poziomie zakażeń w poszczególnych krajach.

Epidemiczną mapę dotyczącą swobodnego przepływu osób opracowało Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Strefa zielona oznacza, że 14-dniowy wskaźnik nowych zakażeń jest mniejszy niż 50, a wskaźnik pozytywnych testów jest poniżej 4 proc. lub 14-dniowy wskaźnik nowych zakażeń jest mniejszy niż 75, a wskaźnik pozytywnych testów – mniejszy niż 1 proc.

W tej strefie znalazła się niemal cała Polska z wyjątkiem województwa lubelskiego, które objęte zostało strefa pomarańczową. Strefa ta oznacza, że wskaźnik nowych zakażeń z 14 dni jest mniejszy niż 50 i wskaźnik pozytywnych testów równy 4 proc. lub więcej. Może też oznaczać, że wskaźnik nowych zakażeń z 14 dni oscyluje między 50 a 75 i wskaźnik pozytywnych testów jest równy 1 proc. lub więcej; lub wskaźnik z 14 dni wynosi między 75 a 200 i wskaźnik pozytywnych testów jest poniżej 4 proc.

W strefie zielonej znalazły się także północno-wschodnie rejony Niemiec, niemal całe Węgry, cała Rumunia, część Bułgarii, niemal cała Finlandia, cała Islandia, północne rejony Norwegii oraz Sardynia.

Większość Europy objęta została strefą pomarańczową. Natomiast kolorem czerwonym, gdzie sytuacja jest nadal niepokojąca, oznaczono centralne rejony Hiszpanii, całą Holandię, północne tereny Danii, południową oraz północną część Szwecji, a także całą Łotwę. (PAP)

Aktualne informacje i zalecenia: www.gov.pl.

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama