Zakończył się latynoamerykański kongres rodzin: „Miłość zwycięża wszystko!”

Kard. Kevin Farrel, prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Osób Świeckich, Rodziny i Życia, uczestniczył w odbywającym się każdego roku latynoamerykańskim kongresie rodzin. Wydarzenie zorganizowała brazylijska wspólnota Shalom.

Tegoroczne wydarzenie nawiązywało do obchodzonego Roku Rodziny Amoris Laetitia. Ze względu na obostrzenia sanitarne zostało przeniesione do Internetu.

         Latynoamerykański kongres rodzin koncentrował się na mocy miłości i odbył się pod hasłem: „Miłość zwycięża wszystko”! Francis Farias, odpowiedzialny za organizację podkreślił, że udział prefekta dykasterii w tym wydarzeniu był znakiem bliskości Papieża Franciszka.

         Kongres miał charakter formacyjny i był skierowany do rodzin katolickich, aby mogły przeżywać w świetle wiary dar małżeństwa. Według organizatora „ideą było wsparcie uczestników w odkryciu powołania, przeżywania go w świetle wiary i w głoszeniu Ewangelii, gdyż misja ta jest również zadaniem rodzin!”

         Tematyka poruszana podczas kongresu związana była z dwoma filarami życia rodzinnego: relacjami międzyosobowymi oraz duchowością.

         Przed południem konferencje koncentrowały się wokół głównego tematu kongresu, a po południu uczestnicy mogli brać udział w dziesięciu spotkaniach roboczych, jak też w kursie przeznaczonym dla narzeczonych.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama