Zaopiekuj się przydrożnym krzyżem!

Bp Marek Mendyk Krajowy Asystent Akcji Katolickiej zaprasza do udziału akcji „Crucem Tuam” zainicjowanej przez Akcję Katolicką i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji świdnickiej oraz archidiecezji częstochowskiej. Akcja polega na odnajdywaniu i odnawianiu przydrożnych krzyży.

Przydrożne krzyże upamiętniające różne wydarzenia i upiększające krajobraz, często mijane są niezauważone. Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Świdnickiej (i Archidiecezji Częstochowskiej) zapraszają do tego, by się nimi zainteresować.

Inicjatywa polega na tym, by znaleźć krzyż w danej okolicy, w miarę możliwości odnowić go i „zaadoptować”. Jak wyjaśniają inicjatorzy, odnowienie krzyża może się wiązać z rozmową z proboszczem i zachęceniem innych do udziału w przedsięwzięciu. Warto jest też zaopiekować się krzyżem – nie tylko jednorazowo ale długofalowo.

Akcja trwa od 11 listopada – Święta Odzyskania Niepodległości do 8 grudnia br., gdy przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

„Na koniec podziel się tym dziełem. Zrób zdjęcie, oznacz na mapie w którym miejscu znajduje się krzyż który został zaadoptowany i podziel się z nami” – zachęcają organizatorzy.

Szczegóły na www.crucemtuam.pl

Agnieszka Partyka, maj / Świdnica


« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama

reklama