Zatroszczą się o tych, o których nikt już nie pamięta w swoich modlitwach

Ks. Waldemar Maciejewski, moderator Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej, zaproponował oazowiczom niezwykłe zadanie na Wszystkich Świętych. Poprosił, aby w najbliższych dniach wybrali się na cmentarze i zapisali nazwiska osób, gdzie nie palą się znicze. Ksiądz odprawi w intencji tych zmarłych Mszę św.

Ks. Waldemar Maciejewski dał niezwykłe zadanie członkom i sympatykom Ruchu Światło-Życie na listopadowe dni. „Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W tych dniach szczególnie pamiętamy o naszych bliskich, którzy odeszli. Chcę Was zachęcić do tego, abyście w tym czasie wybrali się na cmentarze parafialne lub komunalne. Poszukajcie grobów, na których nie palą się znicze, nie ma oznak, że ktoś się tym grobem opiekuje. Zapiszcie imię i nazwisko tych zmarłych i zanieście do parafii z prośbą, by dołączono ich do modlitwy za zmarłych zalecanych. Możecie też przesłać te nazwiska na adres mailowy: moderator.katowice@gmail.com. 4 listopada odprawię Mszę świętą w intencji tych zmarłych” – pisze kapłan w apelu do Ruchu Światło-Życie.

„W ten sposób możemy zatroszczyć się o tych, o których nikt już nie pamięta w swoich modlitwach” – dodaje. 

„Życzę Wam nieustannego pragnienia świętości. Niech te szczególne listopadowe dni będą dla nas czasem refleksji i osobistego nawrócenia” – tymi życzeniami ks. Waldemar zakończył swój apel.

Trzeba przyznać, że inicjatywa bardzo piękna i pokazująca istotę tych dni. Najpiękniejszym darem, jaki można dać osobom zmarłym, jest modlitwa, aby mogły oglądać oblicze Miłosiernego Boga.

źródło: fb.com/oaza.katowice

« 1 »

reklama

reklama

reklama