„Będziesz miłował”. W Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyła się polska premiera filmu o bł. kard. Wyszyńskim

Kard. Kazimierz Nycz zaznaczył, że nie można zapomnieć podczas premiery o niepokojących doniesieniach z Ukrainy, która była bliska bł. kard. Wyszyńskiemu.

Film „Będziesz miłował” poświęcony Prymasowi Tysiąclecia zobaczyły już miliony widzów na całym świecie. Polska premiera dokumentu odbyła się we wtorek, 22 lutego, w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Powstanie filmu wsparły Fundacja PGE, Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja ENEA i Fundacja Tauron. Partnerem strategicznym Fundacji Opoka, która jest producentem filmu, jest Bank Pekao. Na premierze obecni byli kard. Kazimierz Nycz, abp Tadeusz Wojda, bp Rafał Markowski oraz Adam Kwiatkowski z kancelarii Prezydenta RP i była wicemarszałek Senatu Maria Koc.

Kardynał Nycz zaznaczył, że nie można zapomnieć podczas premiery o niepokojących doniesieniach z Ukrainy. Podkreślił, że bł. kard. Wyszyńskiemu bliska była Ukraina, czy Białoruś. Kard. Nycz wyraził nadzieję, że świat dzisiejszy ma swój rozum i nie dojdzie do wojny na wielką skalę. Jednak to, co się dzieje, nie może być nam obojętne. Potrzebna jest szczera modlitwa.

Prezes Fundacji Opoka, ks. Marek Gancarczyk, podziękował wszystkim za przybycie na premierę. Szczególne wyrazy wdzięczności złożył na ręce kard. Kazimierza Nycza za to, że zaprosił wszystkich właśnie do Domu Arcybiskupów Warszawskich, gdyż jest to miejsce wyjątkowe.

„Będziesz miłował”. W Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyła się polska premiera filmu o bł. kard. Wyszyńskim

Angielska wersja filmu trafiła już do kilkunastu milionów gospodarstw w USA, Wielkiej Brytanii, Indiach i Afryce. Współpracy w dystrybucji dokumentu podjęła się bowiem amerykańska sieć telewizyjna EWTN (Eternal Word Television Network). Ma ona globalny zasięg, nadaje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, do ponad 350 milionów gospodarstw domowych, w ponad 145 krajach, w 9 językach. W sumie do tej pory odbyło się 8 emisji filmu „Będziesz miłował”. Więcej o EWTN i współpracy telewizji z Fundacją Opoka przy realizacji projektu „Polska energia zmienia świat” powiedział w czasie warszawskiej premiery Michael Warsaw, prezes Zarządu i dyrektor wykonawczy EWTN.

 

PPatronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległościatronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama