Dostałeś nietrafiony prezent? Przekaż go potrzebującym!

Boże Narodzenie to czas obdarowywania się prezentami. Zdarza się niestety, że dostaniemy coś, co nie trafi w nasz gust i nie będzie nam potrzebne. Co z tym zrobić? Najlepiej podarować komuś potrzebującemu!

Już po raz 11 odbędzie się akcja zbierania nietrafionych prezentów. Od kilku lat organizują ją wspólnie Jasnogórski Punkt Charytatywny i Fundacja ufam Tobie. 

W ostatnim czasie te instytucje organizowały wspólnie m. in. 6. Światowy Dzień Ubogich. „Zarówno naszym celem, jak i celem Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego jest pomoc osobom, które najbardziej tego potrzebują, dlatego nie można mówić o żadnej konkurencji między nami, bowiem im bardziej połączymy siły i środki, tym lepiej będziemy pomagać” – mówi Jolanta Kobojek, prezes Fundacji ufam Tobie. Z tego też powodu kilka lat temu instytucje połączyły siły w zbiórce nietrafionych prezentów.

Akcję zbierania nietrafionych prezentów zainspirował przed laty list czytelnika do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zauważył on, że z wielu podarków się ucieszymy, ale pewną część rzucimy w kąt, bo szalików, skarpetek, pluszowych misiów, lalek czy innych zabawek mamy już pod dostatkiem. „Tymczasem dla wielu biedniejszych rodzin te niepotrzebne nam rzeczy są przedmiotem marzeń” – napisał czytelnik.

„W sumie to pani Jola znalazła w Tygodniku Katolickim «Niedziela»  ten list i przyszła z tą propozycją do punktu. I tak to się zaczęło. Przez wiele lat koordynowała też te działania i później zaczęła działać w swojej Fundacji, zaproponowała, by akcję podejmować wspólnie” – zdradza o. Zygmunt Bola, opiekun Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego. 

Nietrafione prezenty można przekazywać osobiście do siedziby Punktu Charytatywnego na Jasnej Górze, a także wysyłać pocztą na adres: Jasnogórski Punkt Charytatywny, ul. O. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa. Ważne, żeby na przesyłce znalazł się dopisek: „nietrafione prezenty”.
 

« 1 »

reklama

reklama

reklama