Muzyka przeciw wojnie. Artyści śpiewają dla Ukrainy: „Niebo ma głos, to nasza miłość jest...”

Piosenka „Mamy siebie” jest symbolem wsparcia polskich artystów dla narodu ukraińskiego. Na zaproszenie Adama Sztaby zareagowało ponad sześćdziesięciu czołowych wokalistów, którzy stanęli ramię w ramię i zaśpiewali w jednym chórze.

Piosenka „Mamy siebie” jest symbolem wsparcia polskich artystów dla narodu ukraińskiego. Została nagrana w studiach Polskiego Radia pod batutą Adama Sztaby. W nagraniu wzięli udział m.in.: Carmell, Kayah, Anna Maria Jopek, Natalia Niemen, Kasia Moś, Natalia Kukulska, Ania Karwan, Olga Szomańska, Kasia Wilk, Dorota Miśkiewicz, Igor Herbut, Kuba Badach, Bovska, Kasia Cerekwicka, Piotr Cugowski, Daga Gregorewicz, Dana Vynnytska, Ania Szarmach, Andrzej Piaseczny, Kasia Dereń, Michał Rudaś, Mietek Szcześniak, Krzysztof Iwaneczko, chór TGD i wielu innych polskich artystów. W sumie wystąpiło ponad 60 czołowych wokalistów. Pełny skład wykonawców można znaleźć na kanale YouTube Adama Sztaby.

„Piosenka „Mamy siebie” zrodziła się w innej rzeczywistości. Była prezentem urodzinowym dla mojej żony, Agnieszki, kiedy nikt nie wyobrażał sobie świata takiego, jakim stał się po 24 lutego 2022 roku. W pierwszych dniach wojny przyszła do nas myśl, by stworzyć nową wersję tego utworu i w ramach wsparcia dla narodu ukraińskiego nagrać go z wieloma artystami” – napisał na swoim facebookowym profilu Adam Sztaba.

„Tekst autorstwa Carmell okazał się na tyle uniwersalny, że wymagał niewielkich zmian, a ja rozpocząłem pracę nad aranżacją na pełny skład symfoniczny wsparty sekcją rytmiczną. Dzięki Dyrektor - Redaktor Naczelnej Dwójki (Program 2 Polskiego Radia), Małgorzacie Małaszko-Stasiewicz, do nagrania udało się zaprosić Orkiestrę i Chór Polskiego Radia oraz wybitnego reżysera dźwięku, Leszka Kamińskiego. Na moje zaproszenie zareagowali muzycy mojej orkiestry oraz ponad sześćdziesięciu czołowych wokalistów. Będąc na co dzień uznanymi solistami, stanęli oni ramię w ramię i zaśpiewali w jednym chórze, który w tak niecodziennym składzie zaistniał tylko na tę krótką chwilę. Wszyscy, niezależnie od muzycznych światów, z jakich pochodzimy, zjednoczyliśmy się, by nas lepiej usłyszano, by okazać jedność z Ukraińcami i dodać im otuchy w ogromie niesprawiedliwości i cierpienia, którego zaznali. I choć muzyką świata nie zmienimy, to mocno wierzę, że dzielenie się najlepszą częścią siebie przekuje się w dobro” – dodał.

„Dziękuję wszystkim za danie siebie” – zakończył swój wpis Adam Sztaba.

Cały dochód ze sprzedaży cyfrowej utworu „Mamy Siebie” będzie przeznaczony na zbiórkę „Pomoc dla Ukrainy” Caritas Polska, a do puli tych środków Polskie Wydawnictwo Muzyczne, jako wydawca nut do utworu, dołoży swoją cegiełkę, przekazując na ten cel dodatkowo cały dochód ze sprzedaży nut.

źródło: Adam Sztaba - youtube.com, Adam Sztaba - fb.com / Polskie Wydawnictwo Muzyczne

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao