PSP: 900 interwencji strażaków po czwartkowych burzach

900 razy interweniowali strażacy po czwartkowych burzach, które przeszły nad Polską – poinformował PAP rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski.

„Do godziny 21.00 strażacy odnotowali 900 interwencji, związanych z usuwaniem skutków burz. Najwięcej w województwie pomorskim – 204, kujawsko-pomorskim – 199, śląskim – 120, wielkopolskim – 90, łódzkim – 80 oraz mazowieckim – 79” – przekazał Kierzkowski. Dodał, że strażacy nie zanotowali osób rannych.

Działania polegały przede wszystkim na usuwaniu przewróconych drzew i likwidowaniu podtopień ulic i budynków.

Na piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie prognozuje burz.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao