Beskidy: pierwszy paralotniarski wypadek w tym roku

Dziesięciokrotnie interweniowali w ostatnich dniach ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR. Jak poinformowali w środę, po raz pierwszy w tym roku udzielali pomocy poszkodowanemu w wypadku paralotni. W rejonie Małej Czantorii pilot awaryjnie lądował i zahaczył o drzewa.

„W rejonie Małej Czantorii paralotniarz podczas awaryjnego lądowania – na zapasowym spadochronie – zahaczył o koronę drzew i zawisł około 20 metrów nad ziemią. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń, ale wymagał ewakuacji, którą przeprowadzili ratownicy ze stacji w Szczyrku” – podali goprowcy.

Mniej szczęścia miał 18-latek, który w sobotę wieczorem złamał kość udową. „Ratownicy zabezpieczyli termicznie mocno wychłodzonego już poszkodowanego. Z pomocą turystów przenieśli go na noszach do karetki górskiej. Trafił do szpitala” – podały służby prasowe beskidzkiego GOPR.

Urazu podudzia, także w sobotę, doznał turysta wędrujący w rejonie Babiej Góry. „Po dotarciu do poszkodowanego, zapewnieniu mu komfortu termicznego oraz zabezpieczeniu bolesnego złamania, ratownicy zdecydowali się wezwać śmigłowiec LPR. Drogą powietrzną trafił do szpitala w Suchej Beskidzkiej” – podali goprowcy.

W razie wypadku można wezwać GOPR dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300. (PAP)

autor: Marek Szafrański

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao