Ks. Artur Potrapeluk: „Pan Bóg działa także poza budynkiem kościoła, nawet w hali sportowej"

W trakcie 24-godzinnej modlitwy na płycie boiska dzieją się cuda. Ludzie się nawracają. Pan Bóg leczy wiele ran. Już 30 września w Lublinie jedyne takie spotkanie w Polsce.

Przez 24 godz. non stop w miejscu, które na co dzień gromadzi uczestników meczów ewentualnie koncertów, obecny będzie Najświętszy Sakrament. Wokół niego na modlitwie trwać będą razem dorośli, młodzież i dzieci. 

Ostatnie tego rodzaju spotkanie Katolicka Odnowa w Duchu Świętym AL zorganizowała cztery lata temu. Gościem był br. Elia Cataldo. Dla chętnych zabrakło wtedy wejściówek. Dlatego tym razem organizatorzy przygotowali dokładnie 5 tys. miejsc. 

„Wiem, że pojawiają się pytania, po co organizować tego rodzaju spotkania i po co poza budynkiem kościoła" – mówi ks. Artur Potrapeluk przewodniczący KZK Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce, Członek Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP i jednocześnie koordynator lubelskiej Odnowy 

„Wiem też jednak,  że ludzie, którzy przychodzą na te wydarzenia, właśnie w miejsca zupełnie do tego wydawałoby się nie przystosowane, bardzo mocno doświadczają, często po latach, Pana Boga. Odbudowują z Nim relację, po długiej przerwie przystępują do spowiedzi. Myślę, że dla wielu to nieoczywiste, że Pan Bóg jest i działa poza budynkiem kościoła, że możemy Go spotkać poza dniem świętym w codzienności, że możemy Go uwielbiać w hali, ale także w drodze do pracy i w trudnych doświadczeniach".

Jak opowiada ks. Potrapeluk po poprzednich edycjach takich spotkań  pojawiło się wiele świadectw medyków i dziennikarzy, którzy przyszli na wydarzenie tylko na chwilę ze względu na swoją pracę. Nie spodziewali się tego, co tam zobaczą.

„Pamiętam podczas ostatniej edycji rozmowę z jedną z dziennikarek, która przeprowadzała ze mną wywiad. W pewnym momencie rozpłakała się i musiała przerwać rozmowę. Powiedziała, że ona nie zna takiego Kościoła. Weszła z ulicy i została przeniknięta modlitwą". 

W lipcu br. podobne spotkanie odbyło się we Wrocławiu. Tam na stadionie Tarczyński Arena przez kilka godzin modliło się przeszło 25 tys. ludzi. Lubelskie wydarzenie, którego hasło brzmi „Ja Jestem” będzie wyglądało nieco inaczej. 

Cała przestrzeń hali Globus w Lublinie zostanie podzielona na strefy, w których równolegle przez 24 godz. odbywać się będą alternatywne wydarzenia. 

„Planujemy m.in. strefy: adoracji, modlitwy wstawienniczej i miłosierdzia, gdzie będzie spowiedź, oraz miejsce, w którym będzie można spotkać się z członkami naszych wspólnot i porozmawiać o Jezusie, o wierze, dylematach i wątpliwościach oraz podzielić się świadectwem spotkania Boga” – wyjaśnia ks. Artur Potrapeluk. 

Specjalna strefa zostanie też przygotowana dla dzieci oraz dla małżeństw. 

„Zapraszamy rodziców z dziećmi. Dla maluchów przewidzieliśmy miejsce, gdzie będą mogły pod opieką naszych animatorów bawić się, uczyć piosenek i tańczyć dla Pana Boga. Będą po prostu zaopiekowane w czasie, kiedy oboje rodzice zechcą skorzystać z modlitwy osobistej czy spowiedzi. Małżonkowie mogą też doświadczyć tego, co nasza wspólnota przygotowuje specjalnie dla nich. Będzie to program, w czasie którego pojawi się okazja do wzmocnienia więzi małżeńskiej” - zachęca ks. koordynator. 

Wśród zaproszonych gości pojawią się m.in. świeccy misjonarze z Malezji:  Jude Antoine wraz z córkami Alicią i Lavinią i Marcin Zieliński. 

W centrum wydarzeń będzie oczywiście Eucharystia, której pierwszego dnia przewodniczył będzie bp Adam Ważny z Tarnowa odpowiedzialny za nową ewangelizację w Polsce, a drugiego lubelski bp Adam Bab. 

Jak zaznaczają organizatorzy, z hali w czasie trwania spotkania w każdej chwili będzie można wyjść i ponownie wrócić.

Zwieńczeniem wydarzenia „Ja Jestem” będzie modlitwa za nowe pokolenia. 

„Będą modlić się małe dzieci za nas wszystkich, my będziemy razem modlić się za dzieci i młodzież prosząc o wylanie Ducha Świętego i wzrost wiary dla nas wszystkich”  – mówi ks. Potrapeluk. 

 

 

 

Godło i barwy RPProjekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama