Jaka pogoda w święta? Cieplej, ale deszczowo, a w górach śnieżnie

Wielkanoc zapowiada się cieplejsza niż początek Wielkiego Tygodnia. Będzie za to deszczowa, najwięcej opadów – w lany poniedziałek, a na pogórzu i w górach śnieg – mówi PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

„We wtorek i środę wciąż chłodno, dopiero od czwartku zacznie napływać od zachodu cieplejsze powietrze. W piątek na termometrach zobaczymy już około 10 stopni. Nieco cieplej będzie w zachodniej i północnej części kraju, ok. 10–11 stopni, na południu około 6, natomiast na krańcach południowo-wschodnich, czyli na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie zaledwie 2–3 stopnie” – prognozuje Walijewski.

Zapowiada, że dopiero w sobotę i w niedzielę temperatura rzędu 10-11 stopni obejmie większą powierzchnię kraju. „Pewnie, że chciałoby się więcej, szczególnie po tym bardzo chłodnym początku tygodnia” – dodaje.

Z kolei na zachodzie i północy zamiast wzrostu temperatur nastąpią niewielkie spadki. Możemy tam liczyć na 6-7, maksymalnie 8 stopni. „Za to w centrum, na wschodzie i południu będzie mniejsze zachmurzenie, dlatego powietrze się trochę bardziej nagrzeje, ale bez rewelacji: 10-11 stopni” – ocenia meteorolog.

„W wielkanocny poniedziałek – choć nie jest to jednoznaczne, bo scenariusze są różne – albo utrzyma się pogoda z soboty i niedzieli, albo napłynie jeszcze cieplejsze powietrze. Wówczas na termometrach zobaczymy 14, a nawet 15 stopni” – podkreśla Walijewski.

Na lany poniedziałek prognozowane są w większości kraju opady deszczu. „Natomiast w górach i na obszarach podgórskich ma spaść śnieg. Jeżeli ktoś pojedzie do Zakopanego, w Tatry, albo w rejon Bieszczadów może liczyć na białe święta” – zaznacza rzecznik IMGW.

„Reasumując – w święta cieplej, ale deszczowo, a na południu Polski nawet śnieżnie” – mówi Walijewski. (PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama