Nasza Królowa Niepokalana myśli o wszystkim

Św. Maksymilian często podkreślał swoje zaufanie do opieki Maryi – Królowej i pragnienie, by panowała ona nad sercami „wszystkich i każdego z osobna”. Jak bardzo mu na tym zależało? Przygotowaliśmy wybór cytatów z jego pism.

1. „Nasza kochana Mamusia i Królowa coraz bardziej utwierdza i rozwija swoje Rycerstwo w Polsce i tyle razy to okazuje, że to właśnie Ona, a nie ktoś z nas to wszystko robi. Kiedy nieraz się zdaje, że wszystko jest już prawie beznadziejne, wówczas sprawy, powierzone w Jej ręce z bezgranicznym zaufaniem, układają się bardzo dobrze”.

2. „Módlmy się, by Niepokalana jak najprędzej... stała się Królową całego świata, bo tylu jeszcze pogan, tylu grzeszników biednych”.

3. „Niech Niepokalana prowadzi sprawę dalej, by jak najprędzej stała się Królową całego świata i każdej duszy z osobna”.

4. „Niepokalana musi być i to jak najprędzej Królową wszystkich i ludzi, i zgromadzeń, i każdego z osobna. Kto uprze się i nie podda się Jej panowania, ten zginie, kto zaś uzna Ją za Królowę i ruszy jako rycerz na podbój świata dla Niej, ten będzie żyć, kwitnąć i rozwijać się coraz bujniej”.

5. „Módlmy się, by Jej królowanie w duszach rozszerzało się, ofiarujmy w tym celu nasze utrapienia i przykrości i starajmy się, by przede wszystkim Ona z nas zadowolona była”.

6. „Konwent jest również w biedzie i nie może pokryć wydatków, lecz nasza Królowa Niepokalana myśli o wszystkim”.

7. „NMP Niepokalana jest Królową także czyśćca i za Jej wstawiennictwem kary są zmniejszone i ukrócone szczególnie dla kochających Ją i w Jej świętach”.

8. „Nie tylko więc przez rozkazy, ale także przez pozwolenie na wykonanie wewnętrznych natchnień poznajemy skinienie naszej Królowej. Całe nasze życie, każda myśl, słowo i uczynek jest w Jej ręku, Ona tym wszystkim niech kieruje, jak się Jej podoba”.

9. „Tak, Ona, Niepokalana, musi zawładnąć naprawdę całą Polską, Ona musi być przedmiotem tkliwej miłości każdego, a zwłaszcza młodzieńczego serca, Ona musi być w Sejmie, Ona w Senacie. Ona, Niepokalana Królowa, ma wskazywać nam drogę, Ona krzepić siły. – My chcemy, by rządziła w Polsce i poza Polską – Niepokalana”.

10. „Potężna więc jest modlitwa, a już bez granic potężna, jeżeli się do Niepokalanej zwraca, która jako niepokalana jest wszechwładną Królową nawet Serca Bożego”.

11. „Ona Królową wszechświata - Królową nieba i ziemi. W niebie wszyscy uznają Ją za swą Królowę. Piekło Jej nienawidzi i przed Nią drży, a na świecie ileż to dusz jeszcze Jej nie zna albo znając za mało, albo nawet wespół z szatanami Jej nie czci - Jej nienawidzi”.

12. „Promieniować na otoczenie, zdobywać dla Niej dusze, by przed Nią także serca bliźnich się otwarły, by zakrólowała Ona w sercach wszystkich, co są gdziekolwiek po świecie, bez względu na różnicę ras, narodowości, języków i także w sercach wszystkich, co będą kiedykolwiek aż do skończenia świata – oto nasz ideał”.

Źródło cytatów: pisma.niepokalanow.pl


Materiał powstał w ramach projektu „Polska energia zmienia świat” dzięki wsparciu Partnerów: Fundacji PGE, Fundacji PZU, dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Narodowego; Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Funduszu Patriotycznego oraz Sponsorów ENEA S.A. , KGHM Polska Miedź. Mecenasem Projektu jest Tauron Wytwarzanie S.A. Partnerem medialnym jest telewizja EWTN.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama