Policjanci pomogli małej sarnie porzuconej przez matkę

Porzuconej przez matkę małej sarnie pomogli policjanci z Chełmka. Zwierzę błąkało się po ogródkach działkowych. Zwierzątko trafiło już do Leśnego Pogotowia w Mikołowie, gdzie będzie dorastało i zostanie przystosowane do powrotu na wolność – podała policja z Oświęcimia.

Sarenkę dostrzegła działkowiczka. Jak zrelacjonowała w czwartek rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka, kobieta początkowo nie chciała podchodzić do zwierzęcia, by nie spłoszyć jej matki. „Kiedy jednak po kilku godzinach maluch nadal znajdował się w tym samym miejscu, zdecydowała się powiadomić służby” – powiedziała.

Po przyjeździe policjantów sarenka została złapana. „Najpierw trafiła pod opiekę pracowników schroniska dla zwierząt, a następnie do Leśnego Pogotowia w Mikołowie, gdzie będzie bezpiecznie dorastała i przystosowywała się do powrotu na wolność” – powiedziała Małgorzata Jurecka.

autor: Marek Szafrański

szf/ akub/ PAP

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama